Zamienniki tonerów i tuszy do drukarek, czyli przestań płacić krocie za samą markę

Wielu użytkowników urządzeń drukujących uważa, producent życzy sobie za oryginalny tusz i toner do drukarki zbyt wygórowaną cenę. Jest to niestety prawda, że oryginalne materiały eksploatacyjne są stosunkowo drogie, ale na szczęście nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Wychodząc użytkownikom drukarek i kserokopiarek na przeciw, producenci zamienników oferują tańsze oraz wydajniejsze tusze i tonery. Nasuwa się jednak pytanie, czy aby na pewno płacąc mniej, mamy gwarancję otrzymania wysokiej jakości produktu? Różnica cenowa potrafi być bowiem ogromna. Jest tu gdzieś ukryty haczyk?

Zamienniki tuszy i tonerów do drukarek – nie ma się czego bać?

Producenci drukarek przestrzegają aż nazbyt głośno już przed samym zamiarem kupienia zamiennego tonera do drukarki, a co tutaj mówić o użytkowaniu innych niż oryginalne tusze. Na lewo i prawo straszą gorszą jakością tego typu produktów oraz przed niebezpieczeństwem uszkodzenia urządzenia. Natomiast producenci alternatywnych materiałów eksploatacyjnych zapewniają o dobrej jakości i wydajności, a dodatkowo twierdzą, że nie powodują one uszkodzeń w urządzeniach drukujących. Ponadto wiele renomowanych firm może to potwierdzić licznymi badaniami laboratoryjnymi oraz zdobytymi certyfikatami. Kto ma więc w tym sporze rację?

Okazuje się w praktyce, że wszyscy producenci urządzeń drukujących współpracują z koncernami chemicznymi podczas wytwarzania tonerów do drukarek. Koncerny te sprzedają te same produkty również producentom materiałów alternatywnych, tak więc zamienniki niewiele różnią się jakościowo od oryginalnych tuszy i tonerów do drukarek. Żaden producent nie wytwarza bowiem samodzielnie tonera do drukarki, pojemnika czy bębna światłoczułego. Pozyskują je one od firm, które sprzedają nadmiar części producentom materiałów zastępczych. Tak więc nie ma tutaj mowy o zakupie jakiegoś bubla jednorazowego użytku.

Zamienny toner do drukarki, czyli zapłać mniej za wysokiej jakości produkt

Obecnie można pozwolić sobie na zakup zamienników, gdyż na świecie działa kilkadziesiąt renomowanych firm, które zajmują się profesjonalnie produkcją elementów do regeneracji pojemników oraz zespołów drukujących. Dzięki temu alternatywne materiały eksploatacyjne mają wręcz taką samą, a czasem i lepszą jakość od materiałów oryginalnych. Oznacza to, że można śmiało kupować i używać nieoryginalnego tuszu czy tonera do drukarki pod warunkiem, że będą one bezpiecznie stosowane. Tak więc należy zapoznać się z tym, jaki wybrać zamiennik tonera do rodzaju swojego urządzenia drukującego.

Tonerów do drukarki szukaj na Print24 – toner do drukarki

Related

electraymartin.com opentstreetmap.org lamari.pl