Jak ozdobić paznokcie metodą żelową?

Panie chcą prezentować się nienagannie na co dzień i od święta. Dlatego też większość kobiet maluje paznokcie, co wymaga częstego odświeżania. Metoda żelowa zdobienia paznokci oznacza dużą oszczędność czasu: taki manicure przeprowadza się bowiem znacznie rzadziej.

Ile to kosztuje?

Metoda żelowa zdobienia paznokci nie należy do najtańszych. Najbardziej standardowa usługa polegająca na nałożeniu żelu i pomalowaniu paznokci zwykłym lakierem będzie kosztować w większości salonów w kraju między 100 a 150 zł. Koszt wykonania manicure francuskiego z użyciem zwykłych lakierów zazwyczaj dodatkowo podnosi koszt usługi o około 30 zł.

Najdrożej cenowo wychodzi połączenie paznokci żelowych z lakierem hybrydowym. W takim przypadku trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu nawet 230 zł. Jednak warto wspomnieć, że to konkretne rozwiązanie daje również największą trwałość. To oznacza, że jeśli paznokcie nie rosną zbyt szybko, faktyczny koszt uwzględniając rozłożenie w czasie może wypadać tutaj najlepiej.

Technika wykonania manicure żelowego

W przypadku wykonywania manicure żelowego najlepiej jest zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnych usług kosmetycznych. W ten sposób otrzymany efekt jest trwały, a jakość wykonania wysoka. Oczywiście, można zdecydować się również na przeprowadzenie zabiegu w domowym zaciszu, jednak nie gwarantujemy sukcesu.

W pierwszej kolejności kosmetyczka lub manikiurzystka przygotuje płytkę paznokcia: spiłuje jej wierzchnią część i zmatowi przy użyciu specjalistycznego preparatu. Kolejnym krokiem, który jest opcjonalny, jest przedłużenie paznokci na formie. Nie jest to konieczne, jeśli długość naturalnej płytki nam odpowiada. Później przechodzi się do właściwej części manicure żelowego: aplikacji żelu. Aby nie uzyskać sztucznego efektu, należy nakładać niedużą ilość żelu, robiąc to zdecydowanymi ruchami. Tak przygotowany żel utwardza się w specjalnej lampie i powtarza tę czynność 2 do 3 razy dla uzyskania odpowiedniego utwardzenia żelu.

Przewaga metody żelowej zdobienia paznokci nad innymi formami

Dzięki żelowemu zdobieniu zyskujemy bardzo wysoką trwałość. Zdarza się, że płytka paznokcia nie chce „przyjmować” lakieru hybrydowego. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są właśnie żele. Płytka nie „odpycha” jej, dzięki czemu efekt manicure utrzymuje się właściwie dopóki paznokcie nie zaczną zrastać.

W porównaniu z klasycznym manicure z kolei – wytrzymałość tego rozwiązania jest znacznie wyższa. Odpowiednio nałożone żele są odporne nawet na częsty kontakt z wodą, dzięki czemu mogą być stosowane również przez panie, które w pracy często moczą dłonie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Related