Jak wybrać idealne meble do łazienki?

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, które projektuje się przynajmniej na kilka lat. Jeśli więc w najbliższej przyszłości nie chce się zmieniać jej aranżacji, należy od razu dobrze ją uzupełnić. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na specyficzne cechy łazienki; to w niej mogą panować najróżniejsze temperatury oraz wilgoć. Dobierając więc meble łazienkowe, trzeba wziąć to pod uwagę. Które meble łazienkowe będą więc najlepsze?

Idealny rozmiar mebli

W łazienkach liczy się każda, wolna przestrzeń. Trzeba dokładnie zaplanować całą aranżację, aby wszystko znalazło swoje miejsce, także designerskie meble. Niestety, sklepy z meblami często proponują dość nietypowe wymiary swoich produktów, które później zagracają łazienkę i wcale się z nią dobrze nie komponują. W tym przypadku lepiej więc wykonać meble na zamówienie. Wtedy można je idealnie dopasować do pomieszczenia.

Praktyczność mebli łazienkowych

Nowoczesne meble łazienkowe mogą pełnić wiele, różnych funkcji. Takim designerskim meblem będzie m.in. wisząca szafka wyposażona w dodatkowe lustro. Nie trzeba go więc później umieszczać na ścianie, a tym samym zyskuje się odrobinę przestrzeni. Innym rozwiązaniem będzie stworzenie wnęki w ścianie, która stanie się szafką. Pusty otwór można zamkną lustrem i stworzyć tym samym swoją małą „skrytkę” na różne kosmetyki i preparaty.

Wysoko jakościowe dodatki

Nawet designerskie meble nie będą wyglądać dobrze, jeśli zostaną stworzone z marnych materiałów. Najlepszymi materiałami do łazienki będą więc wszelkiego rodzaju tworzywa naturalne oraz te powstające podczas produkcji technologicznej (szkło, metal, wiklina). Klasycznym rozwiązaniem będą meble wykonane z płyt meblowych. Należy jednak wybrać ich dobrą odmianę o większej gęstości, która będzie odporna na wilgoć. Materiał musi mieć również zabezpieczenie przed grzybami. Dopiero później pokrywa się go dekorem (np. warstwą drewna), aby ostatecznie stworzyć już designerski mebel łazienkowy.

Drewniane meble w łazience

Ostatnio bardzo modne stały się meble łazienkowe wykonane z drewna. Takie dodatki będą nieco droższe, jednakże spokojnie można je stosować właśnie w wilgotnych pomieszczeniach, bo nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Drewniane szafki łazienkowe to prawdziwe designerskie meble, także doskonale sprawdzą się w stylowych, nowoczesnych aranżacjach. Muszą jednak spełnić jeden warunek, jakim jest dobra impregnacja. Tylko wtedy nie będą się niszczyć pod wpływem wilgoci.

Dobrane w taki sposób meble łazienkowe na pewno doskonale skomponują się z niewielkim pomieszczeniem. Staną się jego dekoracją oraz praktycznym elementem.

Wszystkich poszukujących idealnych mebli zapraszamy na stronę gama-sklep.com.pl.

Related