Jak zadbać o rower na wiosnę?

Wiosna to czas, w którym wiele osób zaczyna myśleć o tym, żeby wyciągnąć swój rower i zacząć go użytkować do jazdy po mieście, dojeżdżania do pracy, czy na uczelnię, albo w czasie dalszych wycieczek. Zanim jednak wsiądziemy na rower, warto sprawdzić dokładnie, czy wszystko z nim w porządku i naprawić ewentualne usterki.

Dlaczego i jak należy zadbać o rower wiosną?

Odpowiednie zadbanie o rower wiosną jest o wiele istotniejsze niż mogłoby się to wydawać. Wiele zależy oczywiście od tego, w jaki sposób przechowywany był rower poza sezonem. W idealnej wersji dobrze jest go trzymać w pomieszczeniu całkowicie suchym i możliwie czystym. Jednak doświadczenie mówi, że nie każdy ma takie możliwości. Wiele osób przechowuje rowery w piwnicy, na strychu, a nawet na balkonie (co jest zdecydowanie najgorszą z opcji).

Miejscem, do którego warto udać się z rowerem na wiosnę jest serwis rowerowy Kraków. W serwisie takim wyspecjalizowaniu mechanicy w pierwszej kolejności sprawdzą, w jakim stanie jest rower i co należy zrobić. Podstawowy serwis to najbardziej oczywiste usługi, jednak czasem mogą być konieczne poważniejsze działania.

Serwis rowerowy Kraków – co warto sprawdzić?

Przede wszystkim należy sprawdzić jak funkcjonuje, a także w jakim stanie jest podstawowy osprzęt roweru. Niektóre części mogły na przykład się poluzować. Szybkie oględziny zazwyczaj pozwalają wyłapać tego rodzaju problemy. Wiele części również zużywa się z czasem – to także trzeba skontrolować.

Warto więc sprawdzić, w jakim stanie są klocki hamulcowe, łańcuch, czy zębatki. Większość mechanicznych części będzie wymagała również porządnego wyczyszczenia i nasmarowania. Jeżeli rower nie był przechowywany w optymalnych warunkach na pewno osadził się na nich kurz i drobne zanieczyszczenia, które będą wpływać negatywnie na jazdę.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Nawet najdokładniejszy przegląd nie będzie jednak wystarczający – aby naprawdę sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, konieczne jest przejechanie się na rowerze. W czasie jazdy zdecydowanie najłatwiej jest sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak powinno i czy nie dzieje się coś niepokojącego.

Jeżeli rower w czasie zimy był przechowywany w piwnicy, czy na balkonie, należy koniecznie dokładnie się upewnić, czy nie pojawiły się gdzieś w międzyczasie ślady rdzy. Zaniedbany problem tego rodzaju może potem dużo kosztować, a szybka reakcja najczęściej pozwala oszczędzić pieniądze. Osoby, które nie mają w naprawie rowerów dużego doświadczenia powinny raczej zdecydować się na usługi serwisu rowerowego Kraków, niż wykonywać wiosenny przegląd samodzielnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie serwis rowerowy kraków – https://agasport.com.pl/cms/serwis.

Related