Kreatywny pokój dla dziecka!

Stworzenie kreatywnej przestrzeni dla dziecka staje się coraz popularniejszym sposobem na aranżację pokoju. Coraz większa liczba rodziców poszukuje inspiracji w sieci, starając się niskim kosztem wykorzystać pomysły znanych architektów wnętrz. Na szczęście w Polsce posiadamy liczne sklepy posiadające ciekawe rozwiązania dedykowane właśnie dla maluchów. Od czego zacząć?

Stoliczek, krzesełka…

Podstawą jest kupienie odpowiednich mebli – w pokoju nie może zabraknąć wygodnego łóżka, komody lub niewielkiej szafy do przechowywania ubrań czy obuwia. Doskonałym rozwiązaniem jest zaaranżowanie niewielkiego kącika do rysowania czy malowania. W tym celu potrzebny będzie mały, dziecięcy stoliczek i stołki dla dzieci. Taki stoliczek warto uzupełnić pojemnikami z kredkami, licznymi kartkami papieru, przyborami biurowymi dla dzieci. Z pewnością dziecko chętnie spędzać będzie przy nim czas.

Innym sposobem na stworzenie kreatywnej przestrzeni jest wykorzystanie farb kredowych lub magnetycznych. Takimi farbami malujemy całą ścianę. W przypadku farb kredowych po pomalowaniu możliwe jest malowanie po nich klasyczną kredą szkolną, a później ścieranie czystą ściereczką. Drugą opcją jest stosowanie fab magnetycznych – dzięki nim możliwe będzie umieszczanie rysunków na ścianie przy pomocy niewielkich magnesów.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Related