Krzesła balkonowe – jakie wybrać?

Mieszkańcy bloków coraz częściej aranżują swój balkon na miejsce wypoczynku – to świetny pomysł i szansa na to, aby móc wypoczywać wśród zieleni. Nie trzeba zatrudniać architekta czy dekoratora, aby nasz balkon stał się przestrzenią wypoczynkową. Wykorzystując propozycje najlepszych producentów możemy zaaranżować balkon naszych marzeń. Jakie elementy wybrać? Na co zwracać uwagę?

Mały balkon to nie problem!

Do niedawna sądzono, że balkony nie nadają się do aranżowania – dzisiaj specjaliści przekonują, że nie ma nic bardziej mylnego. Poprzez wykorzystanie krzeseł czy foteli i niewielkich stolików kawowych możemy wykreować miejsce, które idealnie sprawdzi się jako przestrzeń do relaksu. Na balkonach możemy popijać kawę, podawać podwieczorek, czytać książki czy pracować – możliwości jest naprawdę wiele.

Wybieramy meble na balkon

Jakie meble tarasowe sprawdzą się najlepiej? Najprostszy zestaw to krzesła balkonowe oraz niewielki stolik kawowy. Szukając tych elementów zwracajmy uwagę na materiały – meble ogrodowe muszą być wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie wilgoci, silne promieniowanie UV. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie mebli technorattanowych, doskonale znanych z polskich ogrodów. Technorattan odznacza się odpornością na wilgoć, promieniowanie słoneczne. Nawet po wielu latach użytkowania nie traci koloru, nie odkształca się. Zaletą mebli technorattanowych jest również ich niewielka waga – jest to zasługą zastosowania lekkich, aluminiowych stelaży malowanych proszkowo i odpowiednio zabezpieczonych przed wnikaniem rdzy.

Otocz się przyjazną zielenią

Aby cieszyć się relaksem i spokojem zadbaj o to, aby na balkonie nie zabrało kwiatów. Wystarczy kilka doniczek z sadzonkami lawendy – roślina ta nie tylko pięknie wygląda  jest prosta w uprawie. W okresie letnim skutecznie odstraszy ona komary!

Related