Naklejki ścienne do pokoju dziecięcego

Pięknie urządzony pokój dziecięcy to coś o czym marzą nie tylko maluchy, ale często także ich rodzice. Chcemy, by nasze pociechy miały swój kącik, który będzie nie tylko dobrym miejscem do spędzania czasu, ale będzie wspierał też wielostronny rozwój dziecka. Dlatego przy planowaniu wystroju warto rozważyć aplikację naklejek ściennych.

Czym charakteryzują się naklejki na ścianę?

Różnorodne motywy umieszczane dla dekoracji na ścianach zyskały w ostatnich latach bardzo dużą popularność – są one nie tylko niedrogie, ale również trwałe i efektowne. Dzięki nim możemy w kilka chwil zmienić nie do poznania wnętrze danego pomieszczenia! Do wyboru mamy wiele motywów, wzorów, rozmiarów i kolorów naklejek, istnieje także możliwość wykonania aplikacji według własnego pomysłu, dlatego z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wybrać możemy też materiał: fakturowy, wypukły welur lub gładki i przylegający do ściany winyl.

Jak wybrać naklejki ścienne do pokoju malucha?

Szczególnie szeroki wybór mamy wśród naklejek z motywami bajkowymi, roślinnymi i zwierzęcymi do pokoju dziecięcego. Kolorowe aplikacje rozweselą i nadają niepowtarzalnego charakteru nawet malutkiej sypialni dziecięcej. Mogą być one dodatkowym czynnikiem ułatwiającym maluchowi przeprowadzkę do własnego pokoju czy pomocą przy samodzielnym w nim zasypianiu. Ponadto, dają świetne pole do popisu dla rozwijającej się wyobraźni i tworzą przyjazny, wesoły klimat. Do pokoju maluszka lepiej wybrać naklejki winylowe, których gładka powierzchnia nie będzie kusiła do skubania i zdrapywania. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też spersonalizowane aplikacje z imieniem dziecka, ulubionymi zwierzakami, postaciami z bajek czy świecące w ciemności, fluorescencyjne księżyce i gwiazdy. Popularnym w ostatnim czasie motywem jest też las, z dużymi drzewami i sympatycznymi leśnymi zwierzakami.

Jak zabrać się za montaż naklejek?

Chociaż montaż takich naklejek może wydawać się prosty, zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Aplikacje najładniej wyglądają i są najtrwalsze na gładkich ścianach, bez dziur i odpadających fragmentów tynku. Nie można naklejać ich też na zakurzone, otłuszczone czy wilgotne, świeżo pomalowane ściany. W tym ostatnim wypadku należy poczekać co najmniej dwa tygodnie, aby farba zdążyła dobrze wyschnąć.Jeśli chodzi o duże, złożone naklejki ścienne, czasami lepiej jest skorzystać z pomocy fachowców. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielny montaż, pamiętajmy po pierwsze o odpowiednim przygotowaniu ściany. Zamówione naklejki przybędą do nas zapewne pod postacią tuby, którą dobrze jest rozprostować już dzień wcześniej. Arkusze należy przykładać i dociskać do ściany, a następnie usuwać pojawiające się ewentualnie bąbelki powietrza. Ostatnim etapem jest ostrożne ściągnięcie transparentnej folii chroniącej nalepkę. Pamiętajmy też o tym, że aplikacja naklejek blisko źródeł wilgoci czy ciepła może negatywnie wpłynąć na ich trwałość.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.

Related