Nowoczesne zadaszenie tarasu

Popołudnia i wieczory spędzane na tarasie to z pewnością kwintesencja wspaniałych wakacji. Nie musimy wyjeżdżać do dalekich krajów – wystarczy zadbać o to, aby na naszym tarasie znalazły się wygodne meble oraz dodatki. Aby chronić naszą skórę przed palącymi promieniami słońca warto zastanowić się nad konkretnym zadaszeniem. Dzisiaj wiele osób decyduje się na pergole tarasowe. Co warto o nich wiedzieć?

Taras osłonięty od słońca

Zadaszenie tarasy przy pomocy pergoli to najprostsze rozwiązanie. Nowoczesne zadaszenie tarasu takie jak pergola tworzone jest z trwałych materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Konstrukcja tworzona jest ekstrudowanych elementów aluminiowych, które tworzą stabilną podstawę dla zadaszenia. Pergola może być rozsuwana lub zwijana w zależności od pogody i oczekiwań. Zadaszenie wykonane jest z materiału technicznego, odpornego na działanie wilgoci, silne promieniowanie słoneczne. Skutecznie chroni przed słońcem i deszczem, dzięki czemu możemy korzystać z tarasu bez względu na pogodę. Pergola aluminiowa stanie się nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale i eleganckim uzupełnieniem ogrodu.

A może parasol?

Alternatywą dla klasycznej pergoli ogrodowej jest parasol – obecnie producenci proponują nam parasole z nogą boczną lub też centralną. Konstrukcje parasoli tworzone są z trwałych, odpornych na działanie wilgoci materiałów. Baldachimy o różnorodnej średnicy będą skutecznie zacieniać wybrane przez nas miejsce – obrotowe elementy pozwolą na rotację baldachimu. Parasole odporne są na działanie wilgoci, silnego promieniowania słonecznego – na długi czas zachowują swój kolor. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w pokrowiec na parasol – pozwoli on na bezpieczne przechowywanie parasola poza sezonem.

Related