Paznokcie żelowe czy hybrydowe – co wybrać?

 

Współczesne kobiety są bardzo zabiegane, dlatego też najczęściej wybierają manicure, który cechuje się estetycznym wyglądem i trwałością. Poddanie się manicure w profesjonalnym salonie kosmetycznym daje oczekiwany efekt wizualny. Stosowanie lakierów żelowych wiąże się bowiem z wysoką estetyką i precyzją wykończenia.

Metoda żelowa czy manicure hybrydowy?

Metoda żelowa zdobienia paznokci wymaga od osoby wykonującej aplikację dużo większego doświadczenia i umiejętności niż nałożenie lakieru hybrydowego. Profesjonalny manicure żelowy to bowiem piękny kształt paznokcia z wyraźnie zaznaczoną linią C. Tak naprawdę malowanie paznokci lakierem hybrydowym nie różni się niczym od malowania ich zwykłym lakierem. Trzeba go tylko potem utwardzić w lampie UV. Lakiery hybrydowe dobrych marek mają właściwości samopoziomujące, dlatego też po pomalowaniu paznokci powierzchnia jest lśniąca i niesamowicie gładka. Niestety metoda hybrydowa nie pozwala na modelowanie paznokci. Dlatego też kobiety o kruchych i łamliwych paznokciach częściej decydują się na aplikację żelu, dzięki któremu można przedłużyć paznokcie i nadać im określonego kształtu. Metoda żelowa zdobienia paznokci jest trochę większą ingerencją w płytkę, gdyż należy ją odpowiednio zmatowić i spiłować. Dzięki temu efekt przedłużania żelowego paznokci jest bardzo trwały i estetyczny. To, jaką metodę zdobienia paznokci wybierze kobieta, zależy w głównej mierze od jej oczekiwań. Jeśli będzie chciała przedłużyć paznokcie, na pewno wybierze metodę żelową.

Usuwanie manicure – żele i hybryda

W przypadku każdej stylizacji paznokci następuje czas na jej usunięcie lub odnowienie. Lakier hybrydowy usuwa się za pomocą zmywacza acetonowego lub frezarki. Kobiety, które posiadają manicure żelowy i chcą odnowić paznokcie, muszą wiedzieć, iż manicurzystka będzie musiała nadbudować część, która odrosła i wymodelować kształt paznokcia na nowo. Dlatego też wszelkie poprawy i odbudowy paznokci wykonanych metodą żelową są bardziej skomplikowane i czasochłonne. Ważnym aspektem jest także wygląd płytki paznokcia po całkowitym usunięciu manicure. W przypadku lakierów hybrydowych często płytka jest w dobrym stanie, gdyż nie zostaje ona poddawana piłowaniu przed wykonaniem manicure. Z kolei po zdjęciu paznokci żelowych płytka wymaga porządnej regeneracji. Dzieje się tak z uwagi na spiłowanie zewnętrznej warstwy płytki, która pełni funkcję ochronną. Dlatego też przez jakiś czas po zdjęciu paznokci żelowych płytka jest łamliwa i miękka.

Która metoda manicure jest bardziej trwała?

Biorąc pod uwagę trwałość zdecydowanie wygrywa metoda żelowa zdobienia paznokci. Żel jest mocny i wytrzymały, a efekt manicure utrzymuje się nawet kilka tygodni. W przypadku lakierów hybrydowych nie należy oczekiwać dużej wytrzymałości. Hybryda bowiem tworzy tylko cienką warstwę, która jest narażona na potencjalne uszkodzenia.

Kobiety mają duży wybór metod zdobienia paznokci. W zależności od oczekiwań mogą one zdecydować się zarówno na trwałą metodę żelową, jak również na mniej inwazyjną metodę hybrydową.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Related