Praktyczna i estetyczna szafa do przedpokoju

Przedpokój to nasz łącznik, dzięki któremu przedostaniem się do innych pomieszczeń w naszych domach. Z reguły jest to bardzo małe pomieszczenie, którego jednak nie powinniśmy pomijać podczas aranżacji wszystkich wnętrz. Przydać może nam się bardzo pojemna szafa do przedpokoju, gdzie będzie można schować nie tylko okrycia wierzchnie.

Szafa do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Wydawać by się mogło, że małe pomieszczenia będzie nam łatwiej urządzić. Nic bardziej mylnego, w szczególności jeżeli chodzi o przedpokój, który jest mały i bardzo często wąski. Jaka powinna być szafa do przedpokoju? Powinien to być mebel, który będzie wpływał chociażby na optyczne powiększenie tego pomieszczenia. W tym celu warto wybierać szafę, która będzie miała zamontowane lustra, najlepiej na całej powierzchni, aczkolwiek nie jest to wymóg konieczny. Obliczając wielkość szafy nie zapominajmy zawsze dodać w niej kilku centymetrów na kurtki naszych znajomych, które na pewno będziemy tam wieszać. 

Dobry model szafy

Szafa do przedpokoju powinna znajdować się we wnęce, dzięki czemu całość uda nam się w odpowiedni sposób zamontować. Jednak nie każda wnęka jest na tyle duża, dlatego nie zawsze można skorzystać z takiego wyjścia. Ważne są również drzwi, które powinny być przesuwne, dzięki czemu nie będą zajmować nam miejsca tak potrzebnego w przedpokoju. Drzwi przesuwne może nie dają dostępu do całej szafy w jednym momencie, jednak dzięki temu zawsze będziemy mogli ze spokojem tam się rozebrać i ubrać. Warto w takim momencie również zadbać o swoją wygodę. 

Related