REMONT NASZEJ KUCHNI – CZY MOŻNA TO ZROBIĆ EKONOMICZNIE?

Kuchnia stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To tutaj odbywają się wnikliwe rozmowy domowników każdego wieczoru, i tutaj też spędzamy czas każdego poranka pochłonięci piciem kawy i jedzeniem tostów przed pracą. Również w tym miejscu zbieramy się podczas niedzielnego obiadu ciesząc się sobą nawzajem. Ładna i przestrzenna kuchnia z pewnością ma wpływ zarówno na nasze samopoczucie jak i pozostałych domowników. Dlatego, też, jeśli mowa o jej remoncie, nie powinniśmy z nim zwlekać.

 

Generalny remont wiąże się z dużymi kosztami i niestety koniecznością przyrządzania posiłków na kuchence polowej pożyczonej od sąsiadów. Nie mniej często stan naszej kuchni zmusza nas do podjęcia radyklanych działań. Jeśli już się na niego zdecydujemy, powinniśmy pamiętać, że warto korzystać z usług prawdziwych profesjonalistów: https://doskonalewnetrza.pl. To tylko jedna z wielu firm specjalizująca się remontach mieszkań i biur na terenie Warszawy działająca w rozsądnych cenach: https://www.doskonalewnetrza.pl/cennik.html.

Nie mniej, każdy, kto nie dysponuje odpowiednim budżetem, bądź nie potrzebuje prowadzenia generalnego remontu, z powodzeniem może skorzystać z kilku poniższych naszych porad umożliwających przywrócenie naszej kuchni dawnego blasku i świeżości w ekonomiczny sposób.

 

STARE NIE OZNACZA BRZYDKIE.

            Zanim zdecydujemy się na wyrzucenie naszych starych mebli warto zastanowić się nad ich renowacją, ponieważ okazuje się że dobrze odnowione meble często mają drugie życie. Przykładowo wystarczy wymienić blat, pomalować fronty lyb wymienić gałki i za sprawą niskiego nakładu środków nasza kuchnia będzie wyglądać przyjemnie, schludnie i przede wszystkim czysto. Szafki przykładowo mogą znajdować się w dobrym stanie technicznym i wystarczy je niewielkim kosztem odświeżyć lub pomalować na jasny kolor dzięki czemu powiększamy i rozjaśniamy nasza przestrzeń.

 

Te kilka porad, z pewnością pomoże nam w renowacji naszych kuchennych mebli:

  • Początkowym etapem naszych działań renowacyjnych powinno być sprawdzenie stanu technicznego drzwiczek i zawiasów. Pamiętajmy, że nie warto domawiać szafek, które mechanicznie są uszkodzone i nie można ich naprawić.
  • Nasze meble przeważnie są wykonane drewna, płyt meblowych lub mogą być pokryte okleiną. Nie mniej przed ich malowaniem należy odpowiednio je umyć i odtłuścić, kolejno szlifując je papierem ściernym, aby umożliwić lepsze pokrycie powierzchni farbą.
  • Po wstępnym przygotowaniu szafek możemy je teraz pomalować odpowiednio dobranym wałkiem z gąbki. Wielu z Was będzie się zastanawiać, jaką farbę wybrać. W sklepie z artykułami budowlanymi z pewnością znajdziemy coś idealnego dla nas.
  • Warto również pamiętać o wymianie gałek i uchwytów, które można otrzymać dosyć tanio w każdym markecie budowlanym. Jeśli to konieczne warto również zwrócić uwagę na stan prowadnic. Po takim remoncie nasze szafki z pewnością uzyskają dawną świeżość.

Temat odnawiania mebli w naszych domu zyskuje na popularności również w naszym kraju. W intrenecie można natrafić na wiele materiałów z przykładami odnawiania różnych mebli krok po korku.

Related