Xiaomi Mi Note 10 Pro – recenzja

Xiaomi Mi Note 10 Pro to mocniejsza wersja telefonu Mi Note 10. Do usprawnień zaliczają się: większa ilość RAM-u, powiększona pamięć wewnętrzna, jak i dodatkowa soczewka w obiektywie. W przypadku Xiaomi Mi Note 10 Pro cena w dniu premiery w Polsce wynosiła około 2800 złotych. Jak jednak ogólnie prezentuje się omawiany telefon i czy warto go kupić?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co można powiedzieć o obudowie i ekranie Xiaomi Mi Note 10 Pro?
  • Jak prezentuje się jego wydajność i bateria?
  • Jak telefon sprawdza się podczas robienia zdjęć i filmów?

 

Xiaomi Note 10 Pro – obudowa i ekran

Przekątna ekranu AMOLED w omawianym modelu wynosi 6,47 cala przy rozdzielczości 1080p. Przed uszkodzeniami chroni zastosowanie Gorilla Glass 5. Telefon zachowuje opływowy kształt, dzięki czemu mimo jego wagi można go swobodnie obsługiwać jedną ręką. Duży ciężar wynika m.in. z pojemnej baterii – co można uznać za uczciwą rekompensatę.

 

Największa możliwa jasność ekranu nie jest szczególnie wyjątkowa, jednak zastosowanie ekranu AMOLED w Xiaomi Note 10 Pro pozwala na swobodne korzystanie z telefonu, nawet gdy pada na niego mocne światło słoneczne.

 

Xiaomi Note 10 Pro – wydajność

Telefon został wyposażony w całkiem wydajny procesor Snapdragon 730G. Wspierany jest on przez 8 GB RAM-u, dzięki czemu można swobodnie uruchomić nawet kilka aplikacji jednocześnie. Na szczególną uwagę w przypadku Xiaomi Note 10 Pro zasługuje aż 256 GB pamięci wewnętrznej. Taka pojemność na pewno się przyda, jeśli będziesz chciał często korzystać z możliwości robienia zdjęć za pomocą tego telefonu. Rekompensuje ona także fakt, że smartfon nie obsługuje zewnętrznych kart pamięci.

 

Omawiany model bezsprzecznie wyróżnia się z grona innych telefonów poprzez wyjątkową pojemność baterii – 5260 mAh. Taki stan rzeczy pozwala nawet na 9 godzin działania podczas włączonego ekranu. W praktyce oznacza to, że bateria jest w stanie wytrzymać nawet 2 dni. Oprócz tego dostępna jest opcja szybkiego ładowania za pomocą ładowarek o mocy 30 W.

 

Xiaomi Note 10 Pro – aparat

W recenzowanym telefonie znajdziemy 5 aparatów:

  • główny – 108 Mpix, 1/1.33”
  • krótki teleobiektyw – 12 Mpix, 1/2.6”
  • długi teleobiektyw – 8 Mpix, 1/3.6”
  • ultraszerokokątny – 20 Mpix, 1/2.8”
  • aparat macro – 2 Mpix, 1/5”

 

Domyślna rozdzielczość zdjęć to 27 Mpix, co już samo w sobie daje zadowalającą jakość. Prawdziwe możliwości pokazują jednak fotografie wykonane w 108 Mpix, które wykorzystują pełny potencjał głównego aparatu. W ich przypadku można utrwalić naprawdę mnóstwo detali. W przypadku aparatów Xiaomi Note 10 Pro na uwagę zasługują także dokładna ekspozycja, niski poziom szumów i dobry balans bieli.

 

Maksymalna jakość wideo to 4K w 30 klatkach na sekundę. Dostępna jest także opcja nagrywania w zwolnionym tempie, czyli w 960 klatkach na sekundę. W tym drugim wariancie jakość jest jednak zmniejszona do 720p, czyli do standardu HD.

 

Podsumowując, Xiaomi Note 10 Pro to na pewno bardzo dobry telefon. Na uwagę zasługuje w nim nie tylko rewelacyjny aparat, lecz także pojemna pamięć wewnętrzna oraz świetna bateria. Z kolei duża ilość RAM-u oraz silny procesor pozwalają na sprawne funkcjonowanie smartfona. Jeśli chciałbyś kupić taki model w atrakcyjnej cenie, zajrzyj na Allegro.

Related

Czy łatwo będzie namówić przedsiębiorcę do tego, aby przeprowadzić audyt ISO 45001? Niby nie powinno...