Zadbaj o zdrowie pracowników – zachęć ich do jazdy rowerem

Obecnie bardzo modne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Jak wiadomo, moda ta ma jedynie plusy, gdyż pozwala nam przez lata cieszyć się doskonałą kondycją fizyczną oraz ładnym wyglądem. Pracodawcy powinni więc jak najczęściej zachęcać swoich podwładnych do dbania o siebie, np. nakłaniać ich do codziennej jazdy rowerem.

Do pracy na rowerze

Pracodawcy, starający się poprawić zdrowie podwładnych, mogą zaproponować im codzienną jazdę na rowerze do pracy. Aby zachęcić swoich pracowników do przerzucenia się z samochodu bądź autobusu na jednoślad, mogą zamontować pod firmą stojaki na rowery, dzięki którym każda zatrudniona w przedsiębiorstwie osoba, będzie mogła bez przeszkód przechować swój rower w trakcie pracy.

Stojak na rower może sprawić, że pracownicy zauważą, że oprócz powszechnie wybieranych środków lokomocji, mogą też zdecydować się na pojazdy ekologiczne i pomagające dbać o zdrowie. Niekiedy sam fakt zamontowania stojaka na rowery pod firmą sprawia, że pracownicy zaczynają sięgać po swoje dwukołowce.

Rower zawsze bezpieczny

Pracodawcy nie powinni zapominać, że chcąc zachęcić podwładnych do jazdy na rowerze, nie muszą wybierać jedynie prostych stojaków rowerowych o kilku stanowiskach. Tradycyjny stojak na rowery, wykonany z aluminium i pozwalający przypiąć do niego przednie lub tylne koło pojazdu, to za mało – pracownikom można bowiem zaproponować rozwiązanie o wiele atrakcyjniejsze. Rozwiązaniem takim jest stojak na rowery z wiatą.

Wiata na rowery pozwala chronić je przed deszczem, wiatrem czy palącym słońcem, co sprawia, że pojazdy wolniej się niszczą i dłużej służą pracownikom. Ponadto w przypadku nagłego pogorszenia się pogody, możliwe jest bezpieczne pozostawienie roweru pod firmą do dnia następnego i wrócenie do domu tramwajem, autobusem czy też taksówką.

Stojak na lata

Biznesmeni chcący zadbać o zdrowie swoich podwładnych, powinni również pamiętać, że zakup stojaka na rowery jest jednorazowym wydatkiem, którego nie trzeba będzie powtarzać w niedługim czasie. Obecnie produkowane stojaki tego typu są bowiem wykonywane z materiałów, które są odporne na szkodliwe czynniki pogodowe i nie niszczejących pod wpływem wilgoci obecnej w powietrzu. Co ważne, stojaków tych nie trzeba demontować w okresie zimowym, gdyż nie wpływają na nie negatywnie niskie temperatury oraz śnieg.

Jak więc widać, zakup stojaka rowerowego jest dla pracodawcy doskonałą inwestycją. Z pewnością zaowocuje on większym zadowoleniem podwładnych oraz zmniejszeniem się ilości zwolnień chorobowych.

Swój nowy stojak na rower znajdziesz w sklepie Calus-p.pl

Related