Zamiast litego drewna.

Meble z prawdziwego litego drewna nie są dzisiaj jedyną alternatywą dla osób, które pragną mieść w swoim domu stylowe, gustowne i pięknie prezentujące się sprzęty. Równie interesująco i modnie prezentują się meble stworzone z użyciem materiału, jakim jest okleina drewniana. Przykładem najpiękniej prezentującej się okleiny drewnianej może być okleina fornirowa. Każdy, kto wymaga od mebli perfekcyjnego wyglądu i idealnego odwzorowania struktury drewna może liczyć na to, że jego preferencje zostaną spełnione, jeżeli wybierze meble stworzone za pomocą naklejania tworzywa jakim jest okleina drewniana na konkretny mebel.

Meble na lata

Współczesne okleiny drewniane nie maja nic wspólnego ze sztucznym i tandetnym wizerunkiem oklein, które można było spotkać jeszcze kilkanaście lat temu i które nie cieszyły się popularnością właśnie ze względu na to, że nie przypominały prawdziwego drewna. Dzisiejsze okleiny drewniane, na przykład fornir, to plastry prawdziwego drewna w taki sposób ze sobą łączone, by uzyskać najwyższej jakości materiał, który nakleja się na płytę meblową. Nie ma tu także mowy o nudzie, ponieważ istnieje wiele rodzajów oklein drewnianych z drewna krajowego i egzotycznego. Meble mogą więc mieć różną kolorystykę, a także być barwione na takie modne kolory jak biały czy szary. Dodatkowo na okleinę drewnianą stosuje się lakiery,które zapewniają jej wytrzymałość.

Nie bez znaczenia jest także aspekt ekonomiczny, ponieważ meble z zastosowaniem tworzywa jakim jest okleina drewniana są o wiele tańsze niż sprzęty w całości z litego drewna, zaś efekt, jaki uzyskujemy jest naprawdę imponujący. Ponadto dobre okleiny drewniane mają właściwości takie jak drewno i podobnie się zachowują poprzez lata użytkowania mebli. Wraz z upływem czasu nieco zmieniają swoje wybarwienie i można śmiało powiedzieć, że starzeją się z klasą.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kolor okleiny będzie pasował do naszego stylu mieszkania, to najlepiej zamówić u producenta mebli próbki, jednakże trzeba pamiętać, że na całym meblu okleina będzie się prezentowała nieco inaczej niż na próbniku, jednakże efekt z pewnością nie będzie miał nic wspólnego z tandetą.

Wejdź na stronę producenta oklein na meble Atpol – okleiny drewniane.

Related