Zimowe buty jeździeckie

Zima nie sprzyja temu, aby trenować na dworze. Minusowe temperatury, a do tego zalegający śnieg – nic miłego. Jeżeli jednak dana osoba w odpowiedni sposób się zabezpieczyć, może np. z powodzeniem trenować jazdę konną. Przydadzą jej się na pewno zimowe buty jeździeckie.

Jazda konna przez cały rok

Konie to piękne, dumne stworzenia, które nie zapadają w sen zimowy. Co więcej, są one doskonale przygotowane do tego, aby poradzić sobie w śniegu! Tak, jeździectwo to sport całoroczny, dlatego w żadnym wypadku nie można z niego rezygnować w zimie, bo spadł śnieg. Tym bardziej, że dostępne są ocieplane ubrania do jazdy konnej, jak również zimowe buty jeździeckie. Specjalnie wyprofilowane, ocieplane buty, które sprawią, że jeździec nie odczuje żadnych skutków zimy. Można kupić takie obuwie lub też specjalne termobuty, dzięki czemu będzie można urządzać sobie przyjemne przejażdżki w śniegu, np. po lesie.

Które buty jeździeckie?

Dlaczego tak ważne jest, aby zaznaczyć, że dostępne jest obuwie, a także termobuty? Ponieważ do wyboru są te zimowe buty, które wykonane są ze skóry. Tylko że w przypadku topniejących śniegów, ten materiał może bardzo mocno ucierpieć. W szczególności, że niekiedy śnieg pomieszany jest z solą. Lepiej w takim momencie mogą sprawować się termobuty, który nawet nie jest straszny topniejący śnieg. Skóra, pod naporem ogromnej ilości wody, będzie bardzo mocno zniszczona. Może się więc okazać, że buty zimowe – skórzane, nie będą w stanie przetrwać więcej niż jeden lub maksymalnie dwa sezony. 

 

Related