Kreatywny pokój dla dziecka!

Stworzenie kreatywnej przestrzeni dla dziecka staje się coraz popularniejszym sposobem na aranżację pokoju. Coraz większa liczba rodziców poszukuje inspiracji w sieci, starając się niskim kosztem wykorzystać pomysły znanych architektów wnętrz. Na szczęście w Polsce posiadamy liczne sklepy posiadające ciekawe rozwiązania dedykowane właśnie dla maluchów. Od czego zacząć?

Stoliczek, krzesełka…

Podstawą jest kupienie odpowiednich mebli – w pokoju nie może zabraknąć wygodnego łóżka, komody lub niewielkiej szafy do przechowywania ubrań czy obuwia. Doskonałym rozwiązaniem jest zaaranżowanie niewielkiego kącika do rysowania czy malowania. W tym celu potrzebny będzie mały, dziecięcy stoliczek i stołki dla dzieci. Taki stoliczek warto uzupełnić pojemnikami z kredkami, licznymi kartkami papieru, przyborami biurowymi dla dzieci. Z pewnością dziecko chętnie spędzać będzie przy nim czas.

Innym sposobem na stworzenie kreatywnej przestrzeni jest wykorzystanie farb kredowych lub magnetycznych. Takimi farbami malujemy całą ścianę. W przypadku farb kredowych po pomalowaniu możliwe jest malowanie po nich klasyczną kredą szkolną, a później ścieranie czystą ściereczką. Drugą opcją jest stosowanie fab magnetycznych – dzięki nim możliwe będzie umieszczanie rysunków na ścianie przy pomocy niewielkich magnesów.

Related

Wśród meblowych propozycji, które obecnie cieszą się największą popularnością znajdują się...

Każde pokolenie ma własne zapatrywanie na świat. Rodzą się zupełnie nowe pomysły w każdej dziedzinie...

ortodoncja katowice apartamenty w Szczawnicy