Na czym polegają badania wariografem?

Badanie wariografem przeprowadzane jest w różnych okolicznościach na zlecenie przeróżnych klientów. Takie działanie ma na celu ukazanie prawdy i rozstrzygnięcie sporów, a także oskarżeń. Warto przyjrzeć się zatem na czym polega dokładnie takie badanie i jak wygląda jego przebieg.

Badanie wariografem – przygotowania

Jeszcze przed przystąpieniem do badania wariografem niezwykle ważne jest samo przygotowanie się do takiego badania. Otóż chodzi tu o przygotowanie specjalnego miejsca, które jest dyskretne i spokojne. Osoba badana musi czuć się swobodnie i komfortowo podczas badania. W pomieszczeniu powinny znajdować się jedynie stół, krzesła i wariograf, gdyż inne przedmioty mogłyby wpływać niekorzystnie na koncentrację badanej osoby. Oprócz przygotowania technicznego należy także przeanalizować daną sprawę. Robi to oczywiście wykwalifikowana osoba, która ocenia czy dana sprawa nadaje się do poddania badaniu wariografem. Po pozytywnym wyniku analizy można rozpocząć przeprowadzanie wywiadu z osobą badaną. Taki wywiad poprzedza test, a więc badana osoba zapoznawana jest z pytaniami, które zostaną zadane podczas całego badania.

Test i jego przebieg

Badanie wariografem opiera się o zmiany w emocjach i stanie fizjologicznym oraz psychicznym człowieka. Takie zmiany wywoływane są przez zadawane pytania, na które osoba badana musi odpowiedzieć. Na stronie wariograf.com.pl można poczytać więcej na temat przebiegu samego testu jak też całego badania wariograficznego. Wszelkie zmiany w pracy serca, mózgu, oddechu czy nawet napięcia skóry są rejestrowane przez wariograf podczas całego badania. Po zakończeniu badania wszystkie wyniki ukazywane są przez urządzenie w papierowej formie.

Analiza wyników badania wariograficznego

Wyniki przedstawione w formie wykresu analizowane są po zakończeniu badania przez specjalistów. To właśnie na tym etapie w oparciu o jednoznaczne wyniki mogą oni zdecydować czy badanie ukazało, iż dana osoba mówi prawdę czy też kłamie. Wymaga to jednak wprawy, doświadczenia i dużej wiedzy.

Related