Oryginalne tusze czy zamienniki

Drukarki nie są dzisiaj już niedostępnymi cenowo sprzętami. Znajdują się na biurkach u coraz większej liczby osób, zarówno w firmach, jak i w domach prywatnych. Ceny drukarek nie są bardzo wysokie. Częściej bardziej problematyczne jest ich utrzymanie, głównie zakupywanie tuszy do drukarki. Oryginalne części są dość kosztowne. Z tego powodu coraz więcej osób korzysta z tańszych zamienników. Czy warto się na to decydować?

Gwarancja

Zanim w ogóle zaczniemy rozważać, czy kupno nieoryginalnego zamiennika jest dobre, warto sobie przypomnieć, że większość producentów drukarek poleca oryginalne tusze do drukarki. Korzystanie z zamiennika często wiąże się z utratą możliwości skorzystania z umowy gwarancyjnej. Nie będziemy mogli zareklamować naszego sprzętu nawet wtedy, jeśli ewentualne uszkodzenie nie będzie miało nic wspólnego z korzystaniem z takiego, a nie innego tuszu.

Jakość

Oryginalne tusze dają nam gwarancję, że nie wpłyną źle na żywotność drukarki, a ponadto jakość wydruków będzie wysoka.
Z zamiennikami bywa natomiast różnie. Często prezentują równie wysoką jakość jak oryginały, ale nie jest to reguła. Zanim zdecydujemy się więc na zakup zamiennika, warto zasięgnąć języka na jego temat. Zamiennik zamiennikowi nierówny. Są wśród nich lepsze i gorsze tusze.

Cena

Jeśli chodzi zaś o argumenty cenowe, tutaj zdecydowanie szala zwycięstwa jest po stronie zamienników. Korzystamy z nich właśnie dlatego, że są zwyczajnie tańsze niż oryginalne tusze od producenta. Jeżeli drukujemy bardzo dużo, kupowanie zamienników może wiązać się z naprawdę sporą oszczędnością.

Zanim zdecydujemy się na zakup zamiennika, warto dowiedzieć się więc o nim czegoś więcej – czy na pewno pasuje do tego modelu drukarki, czy nie niszczy go, a także jaką zapewnia jakość wydruku. Za oszczędzanie na tuszu zazwyczaj musimy ponieść cenę w postaci utraty możliwości skorzystania z umowy gwarancyjnej. W przypadku nowych sprzętów nie zawsze może nam się to zatem opłacać – warto to wziąć pod uwagę przez zakupem zamiennika.

Related

groupe-printco.pl nuiworld.net texturekick.com.pl