Pomoc dla zagranicznych pracowników w Niemczech

Niemcy są jednym z najchętniej wybieranych krajów przez osoby pragnące pracować za granicą. Dla Polaków wybór Niemiec ma znaczenie również geograficzne: bliskie położenie względem Polski sprawia, że często możemy odwiedzać rodzinę pozostawioną w kraju. Jakie są inne zalety pracy w Niemczech?

Wysokie płace, możliwość świadczeń socjalnych, dodatki

Najczęściej padającym argumentem odnośnie pracy w Niemczech są oczywiście zarobki, znacznie wyższe niż w Polsce. Wielu pracodawców niemieckich, pragnących posiadać dobrze wykwalifikowanego pracownika z Polski, początkowo pomaga mu w adaptacji w nowym kraju: zapewnia pomoc przy znalezieniu mieszkania, załatwianiu wszelkich formalności prawnych (ubezpieczenie, podatki). Pracownicy z Polski mogą liczyć również na uczestnictwo w kursach językowych (odpłatnych lub darmowych). Niezwykle ważne jest również monitorowanie postępów w adaptacji – w tym celu pracodawca często spotyka się z polskim pracownikiem i podpytuje o to, jak sobie radzi w nowym miejscu.
Jak dotrzeć do Niemiec? Opcji jest wiele – drogą lotniczą, lądową. Jedną z najtańszych i najwygodniejszych opcji jest wybór busa. Warto sprawdzić ofertę topowych przewoźników w Polsce – busy Niemcy.

Related