Program PIT – bezpłatne narzędzie do rozliczania podatku

Roczne rozliczenie podatkowe przez wielu Polaków ze względu na stopień skomplikowania odkładane jest do ostatniej chwili. Rozliczających się z fiskusem przeraża wypełnianie rocznego zeznania podatkowego, co wiąże się również z koniecznością wyliczenia podstawy opodatkowania oraz ustalenia zobowiązań fiskalnych.

Profesjonalne rozliczenie bezpłatnie

Rozliczenie podatku można oczywiście zlecić profesjonalistom, co wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Jednak część podatników nie chce się dzielić z osobami trzecimi informacjami o uzyskiwanych przychodach. Z myślą o osobach, które chcą się samodzielnie rozliczać, stworzony został Program PIT, umożliwiający wypełnienie rocznego zeznania podatkowego bezpłatnie. Każdy użytkownik może skorzystać z gotowego narzędzia, które uzyskało rekomendację specjalistów z Instytutu Polskiej Księgowości. Program PIT umożliwiający rozliczenie podatku jest dostępne online, skąd można go pobrać, aby dokonywać rozliczenia lokalnie na własnym komputerze.

Kto może korzystać z rozliczenia z programem

Program PIT jest skierowany do osób, które nie mają do czynienia z rozliczeniami finansowo-księgowymi. Intuicyjny kreator przeprowadza podatnika przez kolejne okna, a samo rozliczenie rozpoczyna się wraz z wybraniem formularza podatkowego, przeznaczonego dla określonej grupy podatników. Informacje o wysokości przychodów i naliczonych zaliczkach na podatek można wprowadzać ręcznie, aby system na podstawie wprowadzonych informacji o zobowiązaniach pochodzących np. z różnych źródeł sam obliczył należne zobowiązanie. Wszyscy użytkownicy, którzy napotkają na jakieś problemy, mogą liczyć na wsparcie techniczne ze strony twórcy oprogramowania.

Related