Bujak kokon – oryginalny mebel do przestrzeni wypoczynkowej

Szukając niebanalnych mebli i rozwiązań, aby ciekawie zaaranżować przestrzeń tarasu czy ogrodu, warto zwrócić uwagę na bujak kokon. Ten wyjątkowy mebel sprawdzi się zarówno jako samodzielna ozdoba, jak i element większego zestawu. Jaki bujak kokon wybrać?

Czym jest bujak kokon?

Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj bajecznie proste. Topowi projektanci proponują nam rozbudowane kolekcje meblowe, w których bez trudu znaleźć można elementy dopasowane do konkretnych potrzeb. Bujak kokon to fotel, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem od kilku lat! Bujak kokon to nic innego, jak fotel wiszący kokon, zawieszony na specjalnej konstrukcji nad ziemią. Taki fotel całkowicie zmieni odbiór przestrzeni wypoczynkowej i pozwoli dosłownie oderwać się od ziemi i bujać w obłokach. Fotel taki wykonany jest z technorattanu – plecionka technorattanowa to tworzywo o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne i ścieranie. Nieporowata struktura sprawia, że nie wchłania ono brudu, wilgoci. Tworzywo technorattanowe to materiał syntetyczny, zabezpieczony przed płowieniem. Oznacza to, że na długi czas zachowuje on doskonały wygląd! Stelaż wiszącego fotela oparto na konstrukcji aluminiowej – zastosowanie aluminium sprawia, że waga fotela nie jest wysoka, a jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie sprawia problemów.

Bujak kokon – jak o niego dbać?

Bujak kokon w okresie jesieni i zimy powinien być odpowiednio chroniony. W tym celu rekomendowane jest zastosowanie pokrowców ogrodowych, które skutecznie osłaniają meble przed osiadaniem kurzu, wnikaniem wilgoci. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Bujak kokon chroniony w ten sposób zachowa doskonałą prezencję przez szereg lat.

Related