Cyklinowanie, olejowanie i lakierowanie podłóg – jak często wykonywać takie prace?

Drewniana podłoga prezentuje się w mieszkaniu wyjątkowo elegancko. Chcesz, aby wyglądała tak również po kilku latach użytkowania? Sprawdź, jak często przeprowadzać prace renowacyjne.

To, jaka podłoga znajdzie się w poszczególnych pomieszczeniach zależy wyłącznie od właścicieli. Choć drewniana posadzka jest droga, to jednak sprawdza się na co dzień – jest trwała i prezentuje się nienagannie. Jeżeli postawiłeś np. na parkiet, musisz mieć świadomość, że nie obejdzie się bez regularnego jego odświeżania. Pytanie jednak, jak często przeprowadzać takie prace – czy jest prosta recepta?

Co kilka lat, ale…

Żadna firma działająca na rynku nie wskaże dokładnie, co ile lat należy przeprowadzać renowację drewnianej podłogi. Większość fachowców odpowiada na takie pytanie słowami: „co kilka lat”. Dlaczego?

– Renowacja drewnianej podłogi to bardzo indywidualna sprawa. Trudno określić, co ile lat należy przeprowadzać takie prace, bo wszystko zależy od intensywności użytkowania danego pomieszczenia. W salonie cyklinowanie czy lakierowanie będzie trzeba przeprowadzać częściej niż w sypialni, z której – choć korzystamy codziennie – to jednak mniej intensywnie – mówi przedstawiciel firmy zajmującej się m.in. cyklinowaniem podłóg Makowiecki Stolarstwo.

Gdy zauważysz pierwsze uszkodzenia…

…to nie zawsze od razu musisz szukać specjalistów. Fachowcy podkreślają, że drobne skazy można usunąć bez konieczności odnawiania całej podłogi. W tym celu należy użyć specjalnego flamastra o kolorze zbliżonym do koloru podłogi. Gdy jednak uszkodzenia są znaczne i nie ma możliwości ich zamaskowania, konieczne będzie rozważenie zatrudnienia ekipy, która upora się z renowacją podłogi.

Wiele osób błędnie myśli, że cyklinowanie zajmuje dużo czasu i jest uciążliwe dla mieszkańców. Zatrudnienia profesjonalistów mających doświadczenie gwarantuje, że prace zostaną przeprowadzone szybko i sprawnie.

Related