Drewno w naszych domach

Drewno do niedawna traktowane było nieco po macoszemu – modne obecnie trendy kazały nam meblować dom kompletami wykonanymi z desek meblowych czy tworzyw sztucznych. We wnętrzach królował minimalizm oraz skandynawski chłód. Dzisiaj się to zmienia – pragniemy mieszkać komfortowo, wygodnie, a jednocześnie posiadać meble, które potowarzyszą nam dłużej. Takimi meblami są bez wątpienia produkty tworzone z litego drewna. Co warto o nim wiedzieć?

Lite drewno w naszych domach

W poszukiwaniu inspiracji na drewno w domu z pewnością obejrzymy wiele portali architektonicznych oraz gazet branżowych. Nie musimy jednak się wysilać – wiele ciekawych propozycji znajdziemy wprost u producentów, którzy pomogą nam dobrać idealne meble do naszych potrzeb. Takim producentem jest notodo.pl, który od lat oferuje wysokiej jakości meble z litego drewna, takie jak łóżka, komody, szafy czy nowoczesne toaletki. Odpowiednio spreparowane lite drewno jest wysoce odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Dodatkowo, zanim trafi na stoły stolarskie, jest ono dokładnie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające skazy czy z widoczną obecnością insektów.
Drewno pozyskiwana jest z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Możliwe jest zamówienie mebla z egzotycznego drewna, jednak musimy być świadomi, że na taki mebel przyjdzie nam znacznie dłużej poczekać i więcej zapłacić.

Dlaczego meble z litego drewna są tak pożądane?

Przede wszystkim wynika to z ich wysokiej odporności na uszkodzenia. Drewno lite na długie lata zachowuje swój piękny wygląd. Druga istotna rzecz to estetyka takich mebli – nad projektami mebli z litego drewna pracują doświadczeni stolarze, przez co produkty te są nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Dodatkowo meble z litego drewna są obecnie dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach – to świetna alternatywa dla klasycznych produktów z desek meblowych.

Related