Duże donice – jak zaaranżować dżunglę na naszym tarasie

Zieleń wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie – przekonują o tym lekarze i psycholodzy. Otaczanie się zielenią i roślinami wspomaga relaks, prowadzi do wyciszenia. Warto mieć to na uwadze podczas aranżowania naszego tarasu. Dzisiaj stworzenie prawdziwej oazy zieleni na naszym tarasie nie będzie wyzwaniem – wystarczy wykorzystać propozycje znanych projektantów, wybrać dobrej jakości meble i zastanowić się nad roślinnością!

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Pierwszym krokiem w aranżowaniu tarasu jest oczywiście znalezienie odpowiednich mebli. Tych szukać najlepiej u topowych producentów. Zaproponują nam oni meble przede wszystkim trwałe i wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych czy ścieranie. Wśród nich znajdziemy meble technorattanowe, kupowane przez Polaków zdecydowanie najchętniej. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z malowanego proszkowo aluminium – to wpływa na lekkość mebla oraz jego zabezpieczenie przed wnikaniem rdzy. Wierzch mebla to syntetyczna plecionka, do złudzenia przypominająca rotang. Nieporowata struktura technorattanu sprawia, że do wnętrza nie wnika wilgoć czy brud. Przez to też czyszczenie takich powierzchni nie sprawia żadnych problemów.

Jakie donice i rośliny wybrać?

Wszystko zasadniczo zależy od naszych oczekiwań. Jeśli pragniemy, aby nasz taras tonął w zieleni i aby ściana roślin oddzielała nas od świata warto wybrać rośliny pnące się oraz o wielkich liściach. Duże donice okażą się idealne na rośliny takie jak difenbachia, monstera, fikus, aspidistra czy strelicja. Warto mieć jednak na uwadze, że wiele gigantycznych odmian będzie wymagało od nas odpowiedniego zabezpieczenia ich na czas jesieni i zimy! W tym wypadku warto użyć agrowłókniny lub też przenieść rośliny do wnętrza domu.

Related