Jak zaaranżować pokój dla nastolatka?

Szukając inspiracji na zaaranżowanie pokoju dla dziecka w wieku szkolnym, z pewnością warto zwrócić uwagę na najnowsze trendy. Niebanalnie urządzony pokój spełnia bowiem kilka ważnych ról. O czym koniecznie należy pamiętać podczas zmian aranżacyjnych w takiej przestrzeni?

Wykorzystaj gotowe komplety meblowe!

Najprostszym sposobem na zaaranżowanie przestrzeni pokoju nastolatka jest wykorzystanie gotowych kolekcji meblowych. Projektanci oddają w ręce klientów idealnie skrojone zestawy, w których znaleźć można nie tylko wygodne łóżka, ale też biurka, szafy, komody, półki, regały. Chcąc jak najlepiej wykorzystać daną przestrzeń, warto wykorzystać regały wiszące, które mogą posłużyć jako miejsce do przechowywania książek, ale też albumów, płyt. W pokoju nastolatka nie powinno zabraknąć odpowiedniego oświetlenia – najważniejsze okaże się oświetlenie sufitowe oraz lampka przy biurku, przy którym dziecko się uczy.

Wygodne miejsce do nauki: biurko i krzesło biurowe

Pokój nastolatka to zarówno sypialnia, jak i miejsce do nauki czy odrabiania lekcji. Niezbędne okaże się więc biurko do nauki oraz wygodny fotel. Biurka młodzieżowe projektowane są obecnie zgodnie z obowiązującymi trendami, więc nastolatek może mieć modne i praktyczne biurko, dopasowane do konkretnych potrzeb. Nowoczesne biurka wykonywane są z trwałych płyt meblowych, zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, zarysowaniem. Wiele dostępnych modeli uzupełnia się o wewnętrzne szafki i szuflady, by możliwe było wygodne przechowywanie przyborów szkolnych. Uzupełnieniem dla biurka musi być wygodny fotel biurowy, najlepiej posiadający kilka punktów regulacji (wysokości siedziska, odchylenia oparcia). Krzesła takie tapicerowane są tkaninami o wysokiej odporności na ścieranie.

Related