Jakie narzędzia samochodowe okażą się niezbędne w trasie?

Przygotowując się do dłuższego wyjazdu warto zadbać nie tylko os tan techniczny naszego samochodu, ale również o zabranie ze sobą przedmiotów niezbędnych w przypadku wypadku czy awarii. Większość z nas ogranicza te przygotowania do zaopatrzenia apteczki w świeże przedmioty i przybory. Warto jednak pamiętać, że podczas takich problemów jak zmiana koła czy naprawa jakiegokolwiek elementu mechanicznego będzie wymagała od nas konkretnych narzędzi. Jakie zabrać ze sobą w drogę?

Podnośnik, klucz do kół, śrubokręt…

Bez wątpienia najczęstszym problemem podczas jazdy jest złapanie gumy. Do wymiany koła potrzebujemy podnośnika oraz klucza do kół. Bez problemu te elementy schowamy w niewielkich skrzynkach, które nie zajmą wiele miejsca w bagażniku, nawet pomimo obecności bagaży. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą kilku uniwersalnych kluczy i śrubokrętów, które pozwolą szybko dostać się, np. do bezpieczników z żarówkami. Jazda z wypaloną żarówką jest jednym z najczęstszych powodów nakładania mandatów! Podczas podróży obowiązkowo musimy posiadać również kamizelkę odblaskową – jest ona niezbędna podczas naprawy samochodu na poboczu, pozwala na bycie widocznym.

Wszelkie niezbędne narzędzia samochodowe oferuje nam sklep internetowy eport2000.pl. Znajdziemy w nim również liczne mapy w formie papierowej oraz nawigację, radia samochodowe i inne.

Related