Meble z technorattanu nie tylko do ogrodu

Rattan i technorattan to materiały, które najczęściej kojarzą się nam z ogrodem. Produkowane z nich meble są lekkie odporne na słońce i niewielki deszcz czy wilgoć oraz bardzo dobrze wpasowują się w zieleń. Jednakże to nie jedynie zastosowanie sprzętów tego typu. Wiele osób wprowadziło naturalną wiklinę i bambus do swoich domów, urządzając na przykład salon. Tak samo może być z meblami technorattanowymi.

Dlaczego warto zaaranżować mieszkanie z elementami technorattanu?

Moda aranżacyjna co jakiś czas się zmienia i możemy korzystać z jej propozycji, jednakże nie są to sztywne zasady, do których musimy się koniecznie stosować i dlatego lepiej potraktować aktualne trendy jako inspirację i zabawę. Meble z  technorattanu w salonie czy innym pomieszczeniu będą wyglądały naprawdę oryginalnie. Pasują do wielu klimatów aranżacyjnych. Jednym z nich jest styl ekologiczny. Sztuczny rattan doskonale imituje naturę i dlatego będzie się dobrze prezentował w salonie miłośnika naszej planety.

Innym pomysł to salon w stylu etno, afrykańskim czy egzotycznym. Nie znaczy to, że meble technorattan nie pasują do wnętrza minimalistycznego. Mogą być one jego mocnym, przyciągającym uwagę akcentem. Jakie elementy meblowe warto kupić do salonu? Na pewno przyda się duży stół lub stolik kawowy, na przykład ze szklanym blatem, który nadaje meblowi elegancji. Wystarczy go przetrzeć ręcznikiem papierowym po spryskaniu płynem do szyb. Ponadto oczywiście trzeba pomyśleć nad wygodnymi fotelami wyposażonymi w poduchy oraz nad sofą czy rogówką. Wszystkie te elementy bez problemu znajdziemy w sklepie stacjonarnym lub internetowym z meblami z technorattanu.

Idealną opcją będzie zakup zarówno foteli jak i sofy, ponieważ elementy lżejsze będzie można dowolnie przestawić. Nie jest to trudne, ponieważ meble technorattan są na tyle lekki, że bez trudu poradzi z tym sobie zarówno osoba starsza, jak i dziecko. Jeżeli nasze sprzęty będą stały w domu, na ich dobry stan można liczyć o wiele dłużej niż podczas używania ich w ogrodzie. Warto dbać o to, by regularnie odkurzać części ze sztucznego rattanu, zaś poduszki i tapicerkę przeglądać w poszukiwaniu świeżych plam. Inaczej będzie ciężko je nam usunąć. Dobrym pomysłem jest uszycie lub kupno zdejmowanych pokrowców na poduszki, które dostajemy razem z meblami w sklepie. Kiedy się zabrudzą, wystarczy je zdjąć i uprać, a następnie założyć ponownie. Więcej informacji na temat pielęgnacji mebli z technorattanu znajdziesz na stronie gardenspace.pl.

Czy kupić meble używane?

Podoba Ci się trend wprowadzania mebli technorattanowych do mieszkania, jednakże nie jesteś pewien, czy taka opcja sprawdzi się konkretnie w Twoim domu i jak będzie to wyglądało na żywo, nie tylko w katalogach z aranżacjami? W takiej sytuacji można pokusić się o zakup używanych mebli technorattanowych w dobrym stanie. Ogłoszenia takie często można znaleźć w sieci lub samemu dać tego rodzaju anons. Często właściciele pozbywają się mebli nie dlatego, że są one już zniszczone, tylko ze względu na zmianę aranżacji lub znudzenie dotychczasowymi sprzętami.

Najkorzystniejszą opcją będzie to, jeżeli uda nam się obejrzeć meble na żywo. Jeżeli jest to niemożliwe, prośmy o bardzo wyraźne i dokładne zdjęcia. Niech sprzedawca także skrupulatnie opisze ich stan, pytajmy na przykład o wady i zniszczenia. Czasami są one naprawdę subtelne lub może ich nie być wcale, ponieważ technorattan jest trwały i naprawdę trudno zniszczyć takie sprzęty. Jeżeli poszukamy cierpliwie, być może uda nam się zdobyć nasze pierwsze meble za bezcen. Jeżeli nie sprawdzą się w domu, można je wystawić na balkon czy taras.

Related