Oryginalne rozwiązania w domowej kuchni – co wybrać?

Istnieje wiele możliwości na to, by klasyczną kuchnię zaaranżować w sposób niebanalny i ciekawy. Projektanci prześcigają się w pomysłach na oryginalne meble i dodatki. Poniżej wymieniamy kilka rozwiązań, które warto rozważyć podczas aranżowania własnej kuchni.

Półwysep – do dużych i małych kuchni

Kuchnia z półwyspem to bez wątpienia jedno z ciekawszych rozwiązań. Półwysep to nic innego jak przedłużony blat, który może posłużyć jako przestrzeń robocza, ale też miejsce do podawania śniadań. Półwysep może być zabudowany – w ten sposób zyskujemy nie tylko blat roboczy, ale również wiele przestrzeni do przechowywania garnków czy patelni. By półwysep mógł być miejscem do podawania posiłków wystarczy dołożyć do niego kilka wygodnych krzeseł barowych. Inną propozycją jest oczywiście klasyczna wyspa – to rozwiązanie dedykowane do większych pomieszczeń. Nad wyspą można umieścić wieszaki na garnki czy patelnie.

Meble kuchenne z możliwości zabudowy

Rozbudowane kolekcje kuchenne dają wiele możliwości niebanalnej aranżacji. Warto jednak zwrócić uwagę, czy w wybranej przez nas kolekcji znajdziemy również elementów pod zabudowę. To szczególnie ważne w kolekcjach mebli nowoczesnych czy w stylu retro. Meble pod zabudowę pozwalają na ukrycie elementów takich jak lodówka czy zmywarka. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy spójny, jednolity wygląd kuchni.

Kosze cargo – funkcjonalny dodatek!

W kolekcjach meblowych dostępnych na polskim rynku coraz częściej widać elementy, które mają jeszcze bardziej usprawnić kuchnię. Wśród nich znajdziemy kosze cargo, które wykorzystywane są, by maksymalnie zagęścić zabudowę kuchni. Kosze cargo to najczęściej wysokie i wąskie szuflady, idealnie nadające się do przechowywania przypraw, ale też butelek z wodą czy butelek wina.

 

Related

onraby.com yfine.pl rp.pl