Triumf stylu ambiente

Najbardziej wartościowy rodzaj piękna to taki, który tworzy się sam, jakby zawiązuje wokół emocji czy słowa. Tak właśnie jest z urodą rzeczy i miejsc w stylu ambiente. Samo słowo odsyła nas do przyjemności tego, co związane z atmosferą, pogodą, nastrojem, powietrzem, otoczeniem, środowiskiem. Ambiente zatem to klimat, to otwartość na świat, to życie pomiędzy domem a ogrodem – to czerpanie przyjemności z bycia tu i teraz.

Stylistyczna doskonałość

Rozważając to, jak dobrać meble do salonu czy jak umeblować pełną wdzięku jadalnię czy kuchnię – warto zwrócić się w kierunku stylu ambiente. Czym on jest? Połączeniem elegancji i lekkości, wizualnej i formalnej. Zamiłowaniem do bieli i prostoty, do szeroko pojętej naturalności. To także styl, który nie lubi przesady i ozdobności, a zamiast tego stanowi połączenie zgodności i szlachetności wynikającej z użytych materiałów i zastosowanych rozwiązań. Wybierając nowoczesne meble do salonu (do sypialni, jadalni, do kuchni), warto pomyśleć o inspiracji słowem i duchem ambiente.

Propozycja w stylu ambiente

W salonie Gama odnajdujemy konkretną realizację w stylu ambiente. Pochodzi ona od Meblocross. Prosta i wytworna zarazem, funkcjonalna i interesująca. Stworzy idealną podstawę do wnętrzarskiej stylizacji. Meblościanka Ambiente dostępna jest w pięciu zestawieniach kolorystycznych, dlatego możemy się nią bawić niczym elementem układu plastycznego, umieszczając ją w naszym wnętrzu i dostosowując kolor do tego, co pragniemy wyczarować.

Dlaczego lubimy styl ambiente?

Styl ambiente pojawia się nie tylko we wnętrzach, ale też dotyczy zewnętrznej prezentacji budynku. Pięknie podkreśla zespolenie domu z ogrodem. Odwołuje się przecież do tego, co naturalne, co stanowi nasze otoczenie i środowisko życia. Styl ten to stonowana elegancja bycia blisko natury.

Previous article

Ogród w bieli

Related