Wygodne miejsce do odpoczynku w mieszkaniu

Aranżując czy meblując na nowo mieszkanie z pewnością każdy z nas marzy o tym, aby nowe wnętrze było nie tylko komfortowe, ale i wygodne. Szukając ciekawych mebli do salonu czy pokoju dziennego z pewnością będziemy musieli przedrzeć się przez olbrzymią ilość ofert w salonach meblowych. Jakie produkty okażą się najlepsze?

Jakie meble wypoczynkowe wybrać?

Lansowane przez liczne katalogi wnętrzarskie i portale internetowe trendy wskazują, że najmodniejsze obecnie są sofy i fotele w stylu skandynawskim. Prosty i elegancki design łączy się w nich z wykorzystanymi, niezwykle trwałymi materiałami. Zazwyczaj jest to sosnowe drewno, aluminiowe stelaże oraz trwałe, bawełniane tapicerki. Szczególnie te ostatnie zasługują na sporo uwagi – projektanci dbają o to, aby tapicerka była odporna na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne. W tym celu stosują tkaniny łączące włókna bawełniane oraz syntetyczne. Fotele pokojowe oraz sofy są więc tapicerowane niezwykle starannie, a tkaniny nierzadko mają widoczne, grube sploty, również bardzo modne.

W salonach warto również wykorzystać niewielkie pufki – mogą one służyć jako podparcie dla nóg, ale też jako dodatkowe miejsca siedzące dla niespodziewanych gości.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Related