Zarządzanie flotą samochodową, a program telematyczny

Posiadając własną firmę przewozową niezwykle ważnym aspektem jest dbanie o zapewnienie prawidłowej funkcjonalności wielu jednostek firmowych. W dzisiejszych czasach kierownicy firm TSL mają pełne ręce roboty i obowiązków. Jednym z najważniejszych jest prawidłowe zarządzanie flotą samochodową. Program telematyczny jest w stanie usprawnić to zarządzanie przez co firma będzie efektywniej pracować.

Co daje sprawny program telematyczny?

Sprawny program telematyczny jest w stanie w realny sposób upłynnić funkcjonowanie firmy redukując liczbę wydatków, zwiększając bezpieczeństwo pojazdów czy też usprawnić pomoc dla kierowców. Jednym z największych hitów, które daje program telematyczny jest monitorowanie spalania paliwa na określonych odcinkach trasy. Często bardzo ciężko było przeanalizować dokładne raporty spalania z danej trasy. Dziś wraz z pomocą systemu telematycznego jest to możliwe! Współpracuje on z lokalizatorem GPS analizując aktualne spalanie pojazdu i ilość przejechanych kilometrów. Program przekształca te dane uśredniając spalanie z danych odcinków tworząc przejrzysty raport. Dzięki temu przedsiębiorcy są w stanie wreszcie ocenić prawdziwą jakość pracy kierowców i nagrodzić tych najlepszych.

Oprócz raportów spalania program telematyczny jest również przydatny w przypadku pomocy dla kierowców, którzy doznali uszkodzeń/awarii/usterek pojazdów ciężarowych na trasie. Wyjeżdżając na dalekie zlecenia bardzo często boją się, że zostaną sami na drodze w przypadku takich wypadków. Posiadając system telematyczny w każdym momencie kierowca może zadzwonić po pomoc operatora, który doradzi najlepsze rozwiązanie w jego sytuacji. W najpoważniejszych przypadkach zostanie wezwana laweta, która odholuje pojazd wraz z kierowcą w konkretne miejsce.

Podsumowanie 

Jak widać system telematyczny potrafi realnie wspomóc pracę kierowców i przedsiębiorców w funkcjonowaniu firmy. Powyższe zalety to jedne z wielu atutów, które dostarczają oprogramowania telematyczne. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej!

 

Related