Idealne stoisko na targi – na co zwracać uwagę?

Targi to doskonała okazja do zaprezentowania firmy i poszukiwania nowych klientów oraz kontrahentów, a także wprowadzenia na rynek produktów i usług. Udział w takiej imprezie jest często niepowtarzalną szansą na zaprezentowanie swojej oferty, także na rynku międzynarodowym. Uczestnictwo w targach wymaga jednak odpowiedniego przygotowania.

Warto przygotować się wcześniej

Czym więcej czasu na przygotowanie, tym lepsze stoisko targowe będzie można zaprezentować w trakcie imprezy. Warto zacząć od zapoznania się z ofertami kilku różnych firm i porównać zakres usług, które świadczą, a także koszty.

Korzystnym rozwiązaniem jest również powierzenie obsługi wszystkich targów tej samej firmie. Przełoży się to na oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba będzie wiele razy przekazywać tych samych informacji, negocjować cen, czy ustalać wszystkich szczegółów dotyczących funkcjonowania stoiska. Jednocześnie w przypadku długotrwałej współpracy można zazwyczaj liczyć na bardziej korzystne warunki cenowe.

Najważniejsze cechy idealnego stoiska

Dobre stoisko targowe posiada przede wszystkim dwie cechy – odpowiednią lokalizację oraz właściwą wielkość. Przed zamówieniem konkretnego projektu należy zapoznać się z warunkami, które będą panowały na miejscu, w danym pawilonie. Trzeba zorientować się przede wszystkim jaka jest jego wielkość oraz rozkład.

Targi międzynarodowe to poważna impreza, dlatego warto dopracować stoisko targowe we wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółach. Projekt powinien jak najlepiej odzwierciedlać tożsamość danej firmy. Oznacza to między innymi dobrze wyeksponowane logo, a także wykorzystanie innych elementów graficznych kojarzonych z firmą, na przykład charakterystycznej kolorystyki. Również materiały drukowane oraz stroje obsługi stoiska targowego powinny zawierać elementy zgodne z wizualną identyfikacją przedsiębiorstwa. Należy dokładnie przemyśleć ilość dodatkowych atrakcji, czy prezentowanych produktów, ponieważ nadmiar może rozproszyć potencjalnych klientów.

Odpowiednia obsługa

Przygotowanie świetnego projektu stoiska targowego samo w sobie nie zagwarantuje sukcesu. Duże znaczenie ma także właściwa obsługa. W tym celu należy wybrać najlepszy personel, który będzie posiadał konieczne kwalifikacje. Znaczenie ma wiedza oraz doświadczenie w podobnych sytuacjach. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na umiejętności interpersonalne wydelegowanych osób. W przypadku targów międzynarodowych bardzo duże znaczenie ma oczywiście również znajomość języków obcych na odpowiednim poziomie, który pozwoli na sprawną komunikację. Obsługa musi aktywnie nawiązywać kontakt z osobami podchodzącymi do stoiska i zachęcać do zapoznania się z prezentowaną ofertą.

Obsługa stoiska targowego powinna być również odpowiednio przygotowana do swoich obowiązków. Każdy z członków obsługi powinien mieć jasno określone zadania. Jednocześnie ważne jest aby osoby wyznaczone do pełnienia takiej funkcji zdawały sobie dobrze sprawę ze wszystkich celów obecności na targach oraz rozumiały projekt i przeznaczenie stoiska targowego. Na targi międzynarodowe należy wysłać naprawdę dobrze przygotowany zespół. Powinny znaleźć się w nim osoby odpowiedzialne za bezpośrednie kontakty z klientami, ale także eksperci, którzy bez problemy odpowiedzą na wszystkie szczegółowe pytania techniczne.

Related