Baseny ogrodowe: jak wybrać najlepszy?

Gdy lato w pełni, chronimy się przed upałem, jak tylko się da. A, jak wiadomo, najlepsze orzeźwienie zapewni woda – najlepiej taka, do której będziemy mogli wskoczyć i szybko się schłodzić. Oczywiście, w pierwszej chwili na myśl przychodzi nam wyprawa nad zalew, rzekę, jezioro czy morze. To jednak nie jedyna opcja. Wystarczy ogródek czy działka, by zapewnić sobie wodny relaks.

Kluczem do sukcesu są oczywiście baseny ogrodowe. Dziś, rozstawiony w ogródku czy na działce rekreacyjnej basen nie budzi już zdziwienia, ale nadal jest atrakcją, która przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych. A jak wybrać najlepszy? Wszystko zależy od potrzeb.

Do wyboru mamy baseny ogrodowe kilku typów. Wymienić warto:

  • baseny dmuchane – najprostsze i najtańsze zarazem. Są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci – choćby z uwagę na niewielką powierzchnię, a zarazem wykonanie z materiału bezpiecznego dla najmłodszych. To jednak, z drugiej strony, baseny o najniższej trwałości, którym zdarza się przetrwać tylko jeden sezon.
  • baseny rozporowe – bardziej wytrzymałe od dmuchanych, utrzymują się w średniej półce cenowej. To już typ basenów, które posłużą zarówno młodszym, jak i starszym. W tych największych, można nawet popływać! Ich rozłożenie zajmuje kilkadziesiąt minut, a trwałość to co najmniej kilka sezonów.
  • baseny stelażowe – największe, najtrwalsze a zarazem najdroższe spośród dostępnych na rynku. To konstrukcje, które posłużą nam nawet kilkanaście lat, a powierzchnia będzie odpowiednia nawet dla kilkunastu osób, które jednocześnie będą zażywać kąpieli. Trzeba się jednak przygotować na wyższy koszt – najbardziej ekskluzywne modele kosztować mogą nawet kilkanaście tysięcy złotych!

Który typ zatem wybrać? Wszystko zależy zarówno od potrzeb, jak i budżetu, którym dysponujemy. Pewne jest jedno: znalezienie tego idealnego nie będzie problemem, jeśli wybierzemy dobrego dystrybutora.

Więcej o basenach ogrodowych znajdziecie na Starpool-unipool.pl – baseny do ogrodu

Related