Gdzie wykupić atrakcyjne rejsy morskie?

Jak spędzić udane wakacje nad morzem? Oprócz plażowania, kąpieli w morzu i zwiedzania największych kurortów warto uwzględnić w planie rejs statkiem. Ta forma podróży dostarczy nowych wrażeń i pozwoli spojrzeć na morze z innej perspektywy. Dlaczego warto decydować się na rejsy morskie i gdzie wykupić atrakcyjne przejazdy promem?

Rejsy morskie – dla kogo?

Dawniej rejsy morskie były luksusem zarezerwowanym dla wybranych. Dziś może z nich skorzystać właściwie każdy podróżny. To popularny sposób przemieszczania się na większe odległości, ale również chętnie wybierana forma zwiedzania podczas nadmorskich wakacji.
Rejs przypadnie do gustu wszystkim, którzy marzyli o bliskim kontakcie z morzem. Pozwoli spojrzeć na nie ze środka wodnej tafli, a także umożliwi zwiedzenie zatok, wysepek czy półwyspów. Statkiem szybko można dostać się do kolejnych nadmorskich kurortów, a tym samym zwiedzić więcej w krótkim czasie. Wyprawa promem będzie też ekscytującą przygód dla najmłodszych – to świetny sposób na urozmaicenie rodzinnych wczasów.

Jaki rejs morski wybrać?

Gdzie można podróżować statkiem? Rejsy odbywają się zarówno na krótkie, kilkugodzinne trasy po najbliższej okolicy, jak i na długie dystanse – nawet zagranicę. Wybór rejsu zależy od preferencji podróżnego, od tego, czy ma ochotę jedynie zakosztować tej formy podróżowania i zobaczyć pełne morze, czy ma konkretny cel podróży i chce np. udać się z Gdańska do Sztokholmu czy innej nadmorskiej miejscowości.
Najpopularniejsze kursy odbywają się nawet kilka razy dziennie. Planując rejs statkiem, najlepiej zapoznać się z ofertą biur i rozeznać w rozkładzie rejsów, a następnie wybrać opcję dla siebie.

Gdzie szukać i jak rezerwować rejsy morskie?

Rejsy morskie odbywają się z większości nadmorskich kurortów. W biurach podróży znaleźć można zarówno propozycje wycieczek-objazdówek po najbliższej okolicy, jak i rejsy do innego miasta, czy nawet zagranicę.
Lista dostępnych kursów jest zwykle dostępna w internecie. Wybierając się na wakacje w sezonie urlopowym, bilet na kurs lepiej zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Z roku na rok morskie rejsy cieszą się bowiem coraz większą popularnością i może się zdarzyć, że wycieczki w dogodnych terminach szybko zostaną wykupione.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

Related