Lakierowanie tapicerki?

O ile wymiana tapicerki materiałowej jest stosunkowo tanią operacją, o tyle już jakiekolwiek uszkodzenia na skórze wymagają interwencji fachowca, który za swoje usługi często życzy sobie nawet kilka tysięcy złotych. Wbrew pozorom są jednak takie uszkodzenia na skórze, w postaci chociażby jedynie jej wytarcia się oraz wyblaknięcia (utraty koloru), które możemy naprawić we własnym zakresie!

Mowa tutaj oczywiście jedynie o takich uszkodzeniach, które nie naruszają w jakikolwiek sposób samej faktury. Wyblakniętą i wytartą skórę możemy samodzielnie polakierować specjalnym preparatem, które dostępne są nie tylko w specjalistycznych internetowych sklepach, ale również coraz częściej w marketach z rozbudowanym działem „motoryzacja”.

Ile to kosztuje?


Samodzielne przywrócenie blasku i barwy naszej skórze nie jest specjalnie drogie – dobrej jakości preparat kupimy już za kilkadziesiąt złotych i w zupełności powinien on wystarczyć na tapicerkę w całym samochodzie. Kluczowe jest tutaj jednak nie tylko wybranie dobrej jakości lakieru do skóry, ale również dobranie koloru jak najbardziej zbliżonego do koloru już posiadanej tapicerki. Nie ma co liczyć na to, że takim lakierem do skory zmienimy jej kolor z czarnego na biały!

Bardzo brudzi?


Lakier do skory jest preparatem, który przy stosowaniu wymaga specjalnej uwagi – jest to preparat, którym bardzo łatwo zabrudzić pozostałe elementy tapicerki, a tym samym nie tylko dołożyć sobie dodatkowej pracy przy ich czyszczeniu, ale w skrajnych przypadkach ich wyczyszczenie może nie być nawet możliwe.

Jak używać?


W pierwszej kolejności należy przetestować działanie lakieru do skóry na jej niewidocznym fragmencie i sprawdzić, jak zachowuje się on przy kontakcie z naszą skórą i w jaki sposób działa na kolor oraz jej fakturę. Dopiero w dalszej kolejności należy użyć go na całą powierzchnię skóry odpowiednio zabezpieczając wszystkie okoliczne miejsca, które z danym lakierem nie powinny mieć styczności!

Podsumowując, jeżeli chcemy szybko i tanio przywrócić blask i kolor naszej wytartej skórze w samochodzie, to warto kupić odpowiedni lakier do skóry. Preparaty tego typu nie są dzisiaj specjalnie drogie, a efekty uch użycia mogą być zaskakujące – dopiero przy bliższych oględzinach można stwierdzić, że skóra była w jakiś sposób „poprawiana”. Przywrócenie barwy skórze wpływa nie tylko na jej estetykę, ale również finalnie może wpłynąć na wartość naszego samochodu na rynku wtórnym. Jeżeli nasza skóra wymaga renowacji, to warto rozglądnąć się za lakierami do skóry!

Artykuł przygotowany we współpracy ze sklepem Lakiery24.com

Related

Czy łatwo będzie namówić przedsiębiorcę do tego, aby przeprowadzić audyt ISO 45001? Niby nie powinno...