Materac dwustronny i jednostronny

Wybór odpowiedniego materaca to kwestia kluczowa dla naszego komfortu snu oraz samego zdrowia. To także ważna decyzja z punktu widzenia finansów, bo same materace nie należą do produktów najtańszych. Ostatnio na rynku pojawiły się materace dwustronne, które w porównaniu do tradycyjnych produktów mają wiele zalet i pozwalają nam lepiej dostosować produkt do własnych potrzeb.

 

Materace i różnice

Różnica jest dość oczywista i prosta w zauważeniu. Materace jednostronne wykończone są z jednej strony, natomiast te dwustronne z obu stron. Konstrukcje tych dwóch typów materaców mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od tego, jakie wykorzystano do nich surowce. Przyjrzyjmy się nieco bliżej ich budowie. Zarówno materace jednostronne, jak i dwustronne mogą mieć rdzeń z pianki albo ze sprężyn. Rdzeń umieszczony jest w środku materaca i odpowiada za jego stabilizację oraz zwiększa komfort. Na nim umieszczone są dwie warstwy. W przypadku materaców dwustronnych z obu stron. Materac dwustronny możemy zatem wykorzystać na dwa sposoby, a tym samym otrzymujemy dwie różne strony, które mogą różnić się zastosowanymi materiałami, a tym samym komfortem oraz elastycznością punktową, oraz twardością. Co oczywiste za ten komfort będziemy jednak musieli nieco więcej zapłacić.

 

Jaki materac dwustronny wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na wybór materaca dwustronnego, to warto, żebyśmy zainwestowali w produkt, który ma zróżnicowaną twardość. Możemy na przykład wybrać materac ze stroną miękką oraz średnio twardą. Możemy też wybrać materac z jednej strony wykończony pianką termoelastyczną, która dobrze sprawdza się na zimę, ponieważ akumuluje ciepło, natomiast z drugiej strony może być wykończony pianką wysokoelastyczną albo matą koksową, które zapewniają większy chłód, więc sprawdzą się na lato. Wszystko zależy tu zatem od naszych indywidualnych potrzeb.

Related