Meble z drewna – toporne i niemodne?

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeszcze niedawno wielką popularnością cieszyły się minimalistyczne meble o niemal lustrzanej tafli w białych lub czarnych barwach. Dzisiaj znowu wracamy do naturalnych rozwiązań i swobodnych kompozycji. Architekci wnętrz coraz częściej wymieniają masowo produkowane, lekkie meble z płyt drewnopochodnych na zabudowę wykonaną w całości z naturalnych surowców. Czy meble z drewna sprawdzą się w minimalistycznym, modnym mieszkaniu? Sprawdź!

Drewno w sypialni i salonie

Jeśli drewno w meblarstwie dalej nasuwa Ci na myśl staromodne, ciężkie komody i masywne szafy, musimy wyprowadzić Cię z błędu! Nowoczesne projekty tworzone przez wziętych designerów są najlepszym dowodem na to, że lekkość i nowoczesność mogą iść w parze z naturalnym surowcem. Obecnie nie brakuje mebli o prostym, pozbawionym zbędnych ozdobników kształcie. Połączenie minimalistycznej bryły z naturalną strukturą drewna przynosi zaskakujący efekt. Szczególnie dużą popularnością cieszą się meble, które łączą w sobie dwa materiały – chłodny metal oraz naturalne drewno. Ze względu na niepowtarzalność układu słojów i osobliwą barwę, każdy egzemplarz jest unikatowym, małym dziełem sztuki użytkowej.

Gdzie szukać mebli z drewna?

Większość dużych, sieciowych sklepów, do których zazwyczaj udajemy się przed remontem, oferuje swoim klientom głównie kolekcje z płyt drewnopochodnych. Niestety, nawet najlepsze jakości laminaty imitujące naturalne drewno nie są w stanie dorównać pierwowzorowi. Poszukiwania niebanalnych, ciekawych mebli z drewna warto zacząć od przejrzenia oferty sklepów internetowych! Szczególną uwagę zwróć na sklep notodo.pl. W katalogu producenta znajdziesz szeroki wybór modnych, minimalistycznych mebli zbudowanych z jasnych gatunków – sosny i buka.

Related