Najczęściej wybierane metody wróżenia

Wróżby znane są od tysiącleci – dawniej wróżono, aby poznać przyszłość całych plemion, określić wynik walk pomiędzy narodami. Wróżbami zajmowali się specjalnie wybrani ludzie: szamani, druidzi, tarociści, czarownice. Ich moce budziły strach, ale i szacunek. Dawniej mawiano, że osoby te mają kontakt z ciemnymi mocami. Współcześnie wróżenie nie jest już traktowane tak poważnie, jednak coraz więcej Polaków decyduje się na pomoc wróżki. Najczęściej są to sytuacje trudne: śmierć osoby bliskiej, niepewna sytuacja w pracy, problemy w związku, choroby w rodzinie. Pomoc wróżki ma opierać się na określeniu przyszłości i wskazaniu możliwych ścieżek, którymi możemy podążać.

Tarot, wróżenie z ręki…

Obecnie wiele jest metod wróżenia do wyboru – wśród nich króluje jednak tarot. Tarot to karty pochodzące jeszcze z czasów średniowiecza. Początkowo służyły one wyłącznie do gry, jednak wraz z nastaniem renesansu zaczęto wykorzystywać je również do wróżenia. Tak właśnie wyodrębniono talię małych i wielkich arkana, z czasem również upowszechniły się dwie najbardziej znane talie: tarot paryski i marsylski. Wróżeniem z tarota zajmują się doświadczone wróżki: aby poprawnie odczytywać znaczenie konkretnych rozdań konieczne są wieloletnia praktyka oraz umiejętność interpretacji. Ważna jest także wiedza, że pojedyncza karta nie musi oznaczać konkretnych zjawisk – dopiero w towarzystwie innych kart nabiera znaczenia.
Drugim często stosowanym sposobem na przepowiedzenie przyszłości jest spoglądanie wewnątrz naszych dłoni. Linie biegnące tam wskazują długość życia, życie uczuciowe, szczęście. Doświadczona wróżka jest w stanie wiele powiedzieć nam na podstawie tego, co zapisane w naszych rękach.

Wróżki i tarocistów znajdziemy na topowych portalach internetowych zajmujących się ezoteryką. Wróżka na telefon chętnie odpowie na nasze pytania dotyczące przyszłości.

Related