Okulary w modnych oprawkach

Okulary nosi wielu z nas, głównie z powodu wady wzroku, którą można skorygować szkłami korekcyjnymi. Okulary korekcyjne mogą również dodatkowo chronić oczy, na przykład dzięki szkłom ciemniejącym na powietrzu pod wpływem promieniowania UV. Zmniejsza się wówczas ekspozycja na światło, zwłaszcza w słoneczne dni. Szkła okularów korekcyjnych można pokryć warstwą antyrefleksową, dzięki temu praca przy komputerze (a w zasadzie przy monitorze ekranowym) nie będzie męczyć, bo powłoka zmniejsza odblaski od innych źródeł światła.

Podobnie okulary przeciwsłoneczne mogą dodatkowo chronić oczy, nie tylko dzięki ciemnym soczewkom. Popularność zdobywają soczewki polaryzacyjne, które przydatne są dla kierowców lub osób uprawiających sporty zimowe. Dzięki polaryzacji światło odbite od śniegu albo mokrej jezdni nie oślepia, widoczność się poprawia, a wzrok nie męczy.

Okulary dzisiaj to coś więcej niż tylko walory korekcyjne i ochronne. Dzisiaj każdy chce wyglądać dobrze, zwłaszcza w okularach, które nie mogą psuć wizerunku. Można to osiągnąć dzięki modnym oprawkom do okularów, zaprojektowanym i wykonanym zgodnie z aktualnymi trendami modowymi. Jeden z trendów to oprawki do okularów wykonane z drewna. Wykorzystywane jest drewno egzotyczne, twarde i wytrzymałe, a jednocześnie z ciekawą strukturą i kolorami. Aby drobne elementy oprawek były dostatecznie wytrzymałe trzeba używać drewna odpowiednio przygotowanego. Kawałki drewna cięte są na cienkie deseczki i ponownie łączone na krzyż. Dzięki temu zabiegowi drewno jest wytrzymałe we wszystkich kierunkach. Przy projektowaniu okularów drewnianych i wycinaniu elementów oprawek wykorzystuje się oprogramowanie komputerowe, ale wykończenie to praca ręczna. Ostateczne wykończenie powierzchni oprawek to woskowanie, dzięki temu nie używa się barwienia drewna ani lakierów. Każde okulary drewniane to model unikalny dzięki niepowtarzalnej strukturze drewna.

Related