Portal z ogłoszeniami dla prawników i kancelarii

Aby zdobyć wykształcenie prawnicze, potrzeba do tego dużo nakładów pracy, a więc zdecydowanie nie jest to zawód dla każdego. Warto jednak podjąć ten wysiłek i skończyć studia prawnicze, ponieważ zawód ten uznawany jest za prestiżowy, a to między innymi ze względu na naprawdę przyzwoite zarobki, o ile oczywiście znajdziemy odpowiednie zatrudnienie. Czym zatem zajmuje się prawnik, ile jest w stanie zarobić i jak znaleźć odpowiednią pracę w tym zawodzie?

 

Kim jest prawnik?

 

Prawnikiem zostaje osoba, która ukończyła studia prawnicze i ma tytuł magistra prawa. Powinna ona znać aktualny stan przepisów prawa i umiejętnie je interpretować, ponieważ w swojej codziennej pracy będzie zajmować się konkretnymi dziedzinami prawa i będzie musiała wykorzystywać je w swojej praktyce.

 

Tytuł prawnika jest najniższym stopniem w tym zawodzie, a jest ich wiele, w tym radca prawny, adwokat, sędzia, prokurator czy komornik. A zatem prawnik ma najmniejsze uprawnienia.

 

Czym może zajmować się prawnik?

 

Bardzo często po ukończeniu studiów, prawnicy decydują się na otwarcie własnych kancelarii prawnych, w których głównie zajmują się udzielaniem porad prawnych. Pomagają również w sporządzaniu umów i sprawdzają tego typu dokumenty pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, a także prawidłowość różnych zapisów. Prawnik oczywiście może zdecydować się na aplikacje, po uzyskaniu której będzie mógł zostać np. sędzią lub radcą prawnym.

 

Tak więc prawnik najczęściej zajmuje się:

  • doradztwem prawnym,
  • sporządzaniem pism oraz dokumentów,
  • interpretowaniem dokumentów prawnych,
  • sporządzaniem, opiniowaniem i analizą kontraktów.

 

Warto zaznaczyć, że prawnik nie może występować przed sądem w roli pełnomocnika profesjonalnego, może jednak być reprezentantem w sądzie cywilnym w sytuacji, gdy ma z klientem podpisaną stałą umowę na zarządzanie jego majątkiem.

 

Co ciekawe w związku z brakiem regulacji prawnej zawodu prawnika, nie jest on zobowiązany do przestrzegania zasad etyki zawodowej, nie podlega również odpowiedzialności dyscyplinarnej. Do tego nie spoczywa na nim obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a zatem nie musi zachowywać tajemnicy zawodowej i nie może odmówić złożenia zeznań dotyczących spraw swoich klientów.

Praca Radca prawny a zarobki?

 

Według portali z ogłoszeniami pracy prawnik po aplikacji zarabia średnio ok. 4850 zł netto miesięcznie, a około 25 proc. przedstawicieli tego zawodu zarabia powyżej 6000 zł netto miesięcznie. Tyle samo (25 proc.) zarabia ok. 3830 złotych netto miesięcznie lub mniej.

 

A zatem, aby dobrze zarabiać po ukończeniu studiów prawniczych, przede wszystkim należy znaleźć odpowiednie miejsce pracy, adekwatne do posiadanych kompetencji.

 

Praca Adwokat – jak zaleźć dobrą pracę w zawodzie prawnika?

 

Ukończenie studiów prawniczych i uzyskanie dodatkowych tytułów oraz uprawnień w tym zawodzie to dopiero połowa sukcesu. Kolejny krokiem jest znalezienie odpowiedniej pracy, która zapewni nie tylko przyzwoite dochody, ale też pozwoli spełniać się zawodowo. Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie dobrej pracy dla prawnika jest zarejestrowanie się na portalu jobforlawyer.pl.

 

Jobforlawyer.pl jest to pierwszy profesjonalny portal w Polsce z pracą dla prawników. Tak więc jest on skierowany do ścisłej i wyselekcjonowanej grupy zawodowej, składającej się z prawników, aplikantów, radców prawnych oraz kancelarii. Strona ta została stworzona przez grupę prawników, którzy mieli dość szukania odpowiedniego miejsca pracy do publikacji swoich ogłoszeń.

 

Dzięki portalowi jobforlawyer.pl wszystkie ogłoszenia prawne znajdują się w jednym miejscu, a więc jest tutaj praca dla prawnika, adwokata czy radcy prawnego, a także ogłoszenia dla prawników i kancelarii.

Aby móc skorzystać z wszystkich opcji na tym portalu wystarczy jedynie zarejestrować się, co więcej publikacje ogłoszeń są bezpłatne.

 

Jeśli więc jesteś prawnikiem, adwokatem, radcą prawnym lub aplikantem i szukasz pracy albo chcesz zmienić tę, którą już masz na lepszą to portal jobforlawyer.pl jest właśnie dla Ciebie.

Related