Prezentujemy modne meble ogrodowe

Jakie meble ogrodowe będą modne w tym roku? Najwyższa pora zadać sobie to pytanie, bo sezon na urządzanie ogrodów i na korzystanie z ich uroków właśnie na dobre się rozpoczął. Modne, to oczywiście znaczy wygodne i łatwe w pielęgnacji. Ale modne to także eleganckie i ładne. Dla każdego oznacza to coś trochę innego, a panująca obecnie różnorodność stylistyczna pozwala nam wybierać z wielu efektownych modeli i kolekcji. Na pewno na wyróżnienie zasługują białe oraz szare meble ogrodowe, które pozostają zgodne z wszechogarniającą modą na biel i szarość. Ale nie tylko one wpisują się w ogrodowe trendy tej wiosny i lata.

meble ogrodowe

Powrót rattanowych mebli ogrodowych

Moda to niekończące się powroty. To nawracanie do tego, co było dawno temu i nadawanie starym porządkom nowych znaczeń. Przykładem takich działań są meble ogrodowe z rattanu. Znane od dawna w eleganckich ogrodach otaczających wille czy pałace. Przyglądając się meblom ogrodowym, odkrywamy je na nowo, w naszej nowoczesności, którą coraz chętniej dekorujemy właśnie rattanem. Zwłaszcza gdy przybiera on iście designerską formę nowoczesnych krzeseł, foteli czy stolików. Coś modnego i klasycznego zarazem!

W stronę mebli ogrodowych nawiązujących do klimatów przemysłowych

Obok inspiracji czystą naturą mamy te związane z kulturą w jej wymiarze nostalgicznym. Bardzo dużą popularnością cieszą się industrialne aranżacje ogrodowe czy tarasowe, których podstawę stanowią metalowe meble. Te ciężkie, odnoszące się bezpośrednio do klimatów industrialnych, jak i te lekkie, minimalistyczne, w pełni ekskluzywne. To on w tym sezonie umeblują nowoczesne czy wręcz awangardowe strefy zewnętrzne. Zarówno te prywatne jak i te przeznaczone dla gości czy dla pracowników. Idealnie skomponują się z elementami szklanymi czy z betonem architektonicznym.

Related