Rozdroża kariery – studia czy kursy?

Podstawą błyskotliwej kariery zawodowej przeważnie jest samorozwój i chęć nauki. Chcąc rozwijać swoje kompetencje, szukamy różnych rozwiązań, wśród których najpopularniejsze są kursy, szkolenia oraz studia podyplomowe. Jaka forma kształcenia uczyni nas atrakcyjnymi i pożądanymi przez renomowane firmy pracownikami?

Studia podyplomowe

Mieszkańcy dużych miast mogą korzystać z szerokiej oferty dostępnych studiów, zarówno zaocznych i wieczorowych studiów magisterskich, jak i podyplomowych. Studia podyplomowe są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą poszerzyć horyzonty w określonej dziedzinie i wieloaspektowo pogłębić wiadomości. Często jednak studia nie dostarczają sprecyzowanych umiejętności, które można przenieść na grunt zawodowy. Ponadto, wybierając się na studia podyplomowe trzeba liczyć się z bardzo wysokimi opłatami, które trzeba będzie uiszczać regularnie przez kilka semestrów.

Kursy i szkolenia

Kursy dedykowane są osobom szukającym skondensowanej i konkretnej wiedzy, którą będą mogły wykorzystać w praktyce. Współczesna technologia daje ambitnym osobom nieocenioną możliwość kształcenia się we własnym domowym zaciszu. Żeby zaliczyć wyczerpujący kurs Concept Art albo zagłębić się w tworzenie aplikacji na Androida, nie trzeba dostosowywać się do sztywnego harmonogramu szkolenia.  Poprzez nowoczesne platformy e-learningowe możliwe jest zakupienie pakietu materiałów szkoleniowych, które krok po kroku przeprowadzą kursanta przez skomplikowane meandry obsługi programów komputerowych. Dawka praktycznej wiedzy znacząco wpłynie na kwalifikacje zawodowe, co nie umknie uwadze pracodawców. Ponadto, cena kursów on-line jest nieporównywalnie niższa niż opłaty za tradycyjne szkolenia, dzięki czemu można rozwijać się w kilku kierunkach, nie rezygnując z kształcenia z powodów ograniczonych zasobów portfela.

 

 

Previous article

Wielkie sprzątanie

Next article

Cena a jakość

Related