Szczyrk – polecany także na spokojny relaks

Szczyrk jest znany przede wszystkim jako kompleks narciarskich, gdzie na stokach można dać się ponieść zimowemu szaleństwu. Niemniej jednak Szczyrk będzie doskonałą propozycją również dla tych, którzy szukają relaksu i odpoczynku. Miasto ma do zaoferowanie liczne atrakcje o każdej porze roku, zarówno dla tych aktywnych, jak i preferujących spokojne zwiedzanie.

Centrum – atrakcje na wyciągnięcie ręki

Szczyrk ma dla turystów przygotowaną bogatą bazę noclegową. Dlatego wybór odpowiedniego miejsca na zakwaterowanie nie powinien stanowić problemu. Warto jednak wybierać pokoje szczyrk centrum ze względu na idealną lokalizację. noclegi Szczyrk centrum dostępne są w różnym standardzie na każdą kieszeń. Z centrum jest wszędzie blisko, a atrakcje w zasięgu ręki. Do najciekawszych i polecanych miejsc w Szczyrku można dojść z deptakiem biegnącym wzdłuż rzeki Żylicy.

Atrakcje typu „must see” w Szczyrku

Wynajmując pokoje szczyrk centrum mamy ten komfort, że bez problemu będzie można dojść do najbardziej popularnych atrakcji znajdujących się w mieście, przechadzając się uliczkami tego urokliwego miejsca lub też mieć do nich dogodny dojazd.

Wśród atrakcji typu „must see” w Szczyrku należy wymienić:

– dwustuletni kościół św. Jakuba Apostoła z barokową ambona oraz dzwonem na wieży kościelnej pochodzący z XVII w.;
– Sanktuarium Maryjne „Na Górce”;
– Jaskinie: Salmopolska, Lodowa, w Klimczoku, Malinowska;
– Chata w dechę – ze skansenem, wystawami radioodbiorników lampowych, jak również starymi motocyklami.

Lokalne potrawy – kulinarne atrakcje Szczyrku

Baza noclegowa szczyrk centrum będzie również najbardziej optymalnym rozwiązaniem z uwagi na dostępność licznych lokali gastronomicznych oferujących lokalne potrawy. Są one niewątpliwą atrakcją kulinarną Szczyrku. Warto więc spróbować takich potraw jak:

– żurek szczyrkowski,
– oscypka smażonego bądź grillowanego z żurawiną lub jabłkiem;
– kwaśnicę na żeberku;
– pieczeń z udźca baraniego;
– kociołek zbójnicki;
– jogurt z owczego mleka.

Wśród lokalnych trunków króluje tak zwana miodula szczyrkowska – wódka robiona na miodzie spadziowym.

Najlepsze strefy spa & wellness

Szczyrk ma w swojej ofercie liczne strefy spa & wellness znajdujące się w samym centrum miasta. Noclegi szczyrk centrum będą zapewniały więc nie tylko bliskość do największych atrakcji turystycznych, ale zapewnią na miejscu idealny relaks – np. w saunie, wannie z hydromasażem czy łaźni parowej.

Related