Tokeny NFT – o czym dokładnie się nie mówi?

Blockchain development, który wspierany jest m.in. przez takie firmy, jak 10clouds, pozwolił na pojawienie się niewymiennych tokenów NFT. Chwalone są one za zyski, jakie mogą przynieść użytkownikom. Warto jednak dokładnie zapoznać się z tym tematem, aby mieć świadomość, z czym tak naprawdę ma się do czynienia.

Krytyka wobec NFT

Nikt nie wątpi w NFT Marketplace Development. Jest on jak najbardziej wskazany, ale trzeba powiedzieć, że tylu ilu zwolenników mają te tokeny, tak mają one tylu przeciwników. Jest to chyba całkiem normalna sytuacja. Z czym ona jest dokładnie związana? Chociażby z tym, że wydobycie takich tokenów związanych jest z ogromną mocą poborową. Wpływa to dalej na coraz większą emisję gazów cieplarnianych, jakie szkodliwie wpływają na klimat. Blockchain software development służy wielu ludziom. Nie brakuje jednak chętnych osób do tego, aby nawet NFT wykorzystywać w nielegalnych interesach. Mówi się o tym, że tego rodzaju tokeny mogą zostać użyte do stworzenia bańki spekulacyjnej, która spowoduje ogromne straty finansowe. 

Zyski z NFT

Czy to wszystko oznacza, że nie warto inwestować w NFT? Oczywiście, że nie. Kwestia tego, aby do wszystkiego podchodzić z głową. Tym bardziej, że blockchain development services są w stanie zaoferować tak dużo możliwości. Tokeny NFT są w stanie zapewnić ogromne zyski – aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że na siebie trzeba mieć odpowiedni pomysł. Dobrym przykładem jest na to Beepl – cyfrowy artysta, który swoje dzieło sprzedał za niebagatelną kwotę rzędu 270 mln zł. Nie jest powiedziane, że każda z osób będzie w stanie zarobić taką kwotę pieniędzy, ale skoro technologia blockchain pozwala na takie rzeczy, to dlaczego by nie spróbować. 

Zakup NFT

Firmy oferują nie tylko takie usługi, jak blockchain application development. One również mogą służyć wsparciem, jeżeli chodzi o tokeny NFT – a w szczególności zakup, który dla osób, jakie są nieobeznane z rynkiem może wydawać się skomplikowany. Takie zakupy wymagają założenia kilku kont, wyboru odpowiedniej waluty, posiadania cyfrowego portfela walutowego, itd. Trzeba również obeznać się z kosztami, jakie powiązane są z NFT. Jednym z takich kosztów jest “opłata gazowa”, która ma pomóc zrekompensować emisję gazów cieplarnianych, jakie będą wygenerowane. Niekiedy wynosić może ona w przeliczeniu na polskie złotówki, kilkaset złotych. Warto więc zapoznać się dokładnie z takim tematem, aby móc świadomie podejść do tematu inwestycji. 

 

Related