Trzy pytania, które musisz sobie zadać, zanim zaczniesz planować wesele

Powiedzieć, że przygotowanie wesela to stresujący okres, to mało. Warto więc sobie trochę ten proces uprościć, porządkując nasze plany i zastanawiając się dobrze nad tym, czego rzeczywiście potrzebujemy. Jak to zrobić? Zadając sobie trzy proste pytania!

Ile chcecie wydać?

Pieniądze na wesele to wstydliwy temat, w końcu w popularnym przekonaniu na niektórych rzeczach nie można oszczędzać. Bzdura. Lepiej zorganizować wesele, które nie zrujnuje domowych finansów i nie zostawi Młodych z pożyczką do spłaty. Nie dajcie się też zbytnio ponieść emocjom i postarajcie się nie przekraczać raz ustalonego budżetu.

Gdzie chcecie zorganizować wesele?

To, gdzie chcecie zorganizować wesele, ma olbrzymi wpływ na wszystkie pozostałe elementy. Marzy wam się przyjęcie w innej części kraju niż mieszkacie wy i rodzina? Musicie pomyśleć o noclegach. Ba, nawet organizacja przyjęcia weselnego pod Warszawą, jeśli jesteście ze stolicy, będzie się wiązać z dodatkowymi noclegami dla gości.

Czy chcecie zapraszać dzieci na wesele?

Sporo par zapomina o tym pytaniu, a wbrew pozorom jest to dość istotna kwestia, która wymaga zastanowienia. Warto pamiętać, że jeśli zapraszamy gości razem z pociechami, musimy zadbać nie tylko o menu przystosowane dla maluchów, ale także o odpowiedniej wysokości krzesła i stoły. Nie zaszkodzi pomyśleć też o zorganizowaniu kącika zabaw dla najmłodszych albo nawet zatrudnieniu na czas wesela opiekunki, dzięki której rodzice będą mogli beztrosko bawić się, nie myśląc cały czas o tym, co porabiają ich pociechy.

Related