Gdzie w tym roku na narty?

Styczeń to idealna pora na to, aby rozpocząć sezon narciarski czy snowboardowy. W Polsce nie brakuje pięknych pasm górskich z ciekawymi stokami, jak chociażby Kotelnica Białczańska, Szrenica. Mimo tego większość spragnionych szusów na białym puchu wybiera się na Podhale. Zakopane i jego wyjątkowy klimat przyciąga co roku setki tysięcy turystów. Czy faktycznie to dobre miejsce na narty?

Zakopane nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski – majestatyczne tatry górujące nad miastem nie dają zapomnieć o góralskim charakterze tego miejsca. Narciarze mogą wybierać pomiędzy kilkoma stokami: na polanie Szymoszkowej, ale również na zboczach Kasprowego Wierchu (stok ten otwierany jest wyłącznie przy wystarczającej, naturalnej pokrywie śnieżnej).
Problemem Zakopanego jest tłok – nie każdy lubi spędzać urlop otoczony innymi turystami. Osoby poszukujące nieco więcej miejsca na stokach powinny wybrać się do położonej niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej.

Atrakcje w Bukowinie!

Bukowina jest niewielką miejscowością, słynącą przede wszystkim ze wspaniałych term. To jednak nie jedyna atrakcja w okolicy – znajdziemy tu liczne stoki narciarskie, o zróżnicowanym stopniu trudności. To prawdziwy raj dla osób aktywnych. Przy stokach znajdziemy również liczne puby i punkty gastronomiczne, gdzie możemy zregenerować siły. Także o nocleg nie będzie tu trudno: w mieście działa wiele hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych.
Przekonaj się o gościnności Bukowiny Tatrzańskiej – willamajerczyk.com.

Related