Aktywny wypoczynek w górach – gdzie wyjechać?

Polacy cenią sobie możliwość odpoczynku w górskim klimacie – w Polsce nie brakuje urokliwych pasm górskich, jednak bez wątpienia to Tatary cieszą się największym zainteresowaniem. Nie powinno to dziwić – doskonale przygotowana baza turystyczna, liczne atrakcje oraz możliwość aktywnego spędzania czasu to naprawdę ciekawa oferta!
Tatry kojarzą się nam przede wszystkim z Zakopanem – miasto to posiada ciekawą historię, obecnie zaś stanowi prawdziwe centrum turystyczne. Osoby przyjeżdzające do Zakopanego chętnie spędzają czas na Krupówkach, decydują się na wjazd kolejkami na Kasprowy Wierch czy na Gubałówkę. Osoby ceniące dłuższe spacery zachęcane są do przejścia szlakami prowadzącymi do dolin: Chochołowskiej i Kościeliskiej.
Prawda jest jednak też to, że Zakopane jest niezwykle tłoczne, a w środku sezonu zimowego ciężko tu o miejsce noclegowe. Odstraszają także ceny! Dobrym pomysłem może być wybranie więc innej lokalizacji.

Bukowina tatrzańska dla osób ceniących spokój

Dobrym przykładem jest Bukowina Tatrzańska, która słynie przede wszystkim ze wspaniałych term, ale i licznych stoków narciarskich z doskonale przygotowana infrastrukturą dla narciarzy. Bukowina to także miejsce idealne do spacerów w dziećmi – jest tu bardziej kameralnie i cicho.
Znajdź więcej informacji na willamajerczyk.com.

Related