Utracone dane na uszkodzonym dysku

Częstym problemem pojawiającym się podczas odzyskiwania danych na komputerze jest kwestia uszkodzeń dysku. Nawet jeśli nie wykazuje on wad zewnętrznych, może dojść do awarii struktury systemu plików.

Odzyskiwanie danych jest możliwe wtedy dzięki specjalistycznym narzędziom, które umożliwiają analizę danych zapisanych na partycjach FAT i NTFS. Precyzyjne skanowanie połączone z analizą raportu o stanie plików pozwala na dogłębny odzysk informacji.
Choć utrata danych brzmi groźnie, nie należy wpadać w panikę. Wyspecjalizowane serwisy informatyczne dysponują odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, by odzyskiwanie zapisanych materiałów było w pełni skuteczne. Zasoby – zarówno w sferze software jak i hardware – pozwalają na serwis dysków po uszkodzeniach logicznych i fizycznych.
Warto zapamiętać, że nawet plik skasowany z kosza, usunięty jest z dysku tylko pozornie. Nadal funkcjonuje w systemie – nie jest jedynie widoczny dla użytkownika. Tabela partycji, na której znajdują się wszystkie informacje o położeniu plików, obejmuje również materiały wykasowane z kosza. Dzieje się tak do czasu, gdy usunięty plik nie jest nadpisany kolejnymi danymi – stąd tak istotne jest, by wraz z utratą danych natychmiast nie wykonywać na dysku żadnych operacji. Dzięki temu odzyskiwanie danych może być bardziej skuteczne.

Czytaj więcej: Odzyskiwanie danych z twardego dysku

Related

Czy łatwo będzie namówić przedsiębiorcę do tego, aby przeprowadzić audyt ISO 45001? Niby nie powinno...