Wypoczynek w ogrodzie – jak urządzić miejsce idealne do relaksu?

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie w ogrodzie niewielkiego miejsca do wypoczynku. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdza się w dużych ogrodach, jednak i właściciele małych ogródków nie powinni czuć się zawiedzeni. Najważniejszy jest odpowiedni pomysł i aranżacja przestrzeni.

Pierwszym krokiem jest znalezienie inspiracji – najlepiej będzie sięgnąć po liczne katalogi wnętrzarskie oraz pisma związane z aranżacjami ogrodów. W czasopismach doradzają doświadczeni eksperci: znajdziemy porady związane z doborem mebli, przygotowaniem odpowiedniego miejsca na ustawienie krzeseł i stołu oraz propozycje zasadzenia konkretnych roślin. Od czego zacząć?

Miejsce na meble ogrodowe

Dla wielu osób stawianie mebli ogrodowych na trawniku to spory problem – przede wszystkim kłopotem są nierówności terenu. Kłopot ten możemy jednak wyeliminować poprzez stworzenie niewielkiego obszary z kostką brukową. Kostka pozwoli na wyrównanie powierzchni możliwość postawienia mebli w dowolnej konfiguracji.
Jakie meble wybrać? Producenci oferują nam ekskluzywne meble ogrodowe wykonane z różnorodnych materiałów. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe: wyglądają one szykownie i elegancko, dodatkowo są odporne na silne zabrudzenia, zmienne warunki atmosferyczne oraz działanie promieni słonecznych.
Technorattan jest tworzywem syntetycznym, którego struktura jest zwarta. Dzięki temu do wnętrza mebla nie dostają się zabrudzenia, a powierzchniowe ścieranie kurzy zajmuje kilkanaście sekund.
Zaletą mebli technorattanowych jest bez wątpienia ich waga – są one niezwykle lekkie, przez co ich przenoszenie nie zajmuje wiele czasu i wysiłku.

12

Poza samymi meblami warto pomyśleć również o kwiatach – wystarczy zakupić kilka sadzonek ziół czy lawendy, aby odmienić przestrzeń wokół nas.

Related