Dodatkowe siedziska w mieszkaniach

Umiejętne aranżowanie mieszkania to sztuka – widać to szczególnie w kawalerkach, gdzie ilość miejsca to prawdziwe minimum. A jednak: architekci przekonują, że możliwe jest takie urządzenie przestrzeni mieszkania, aby było ono jednocześnie funkcjonalne i komfortowe do mieszkania. Warto inspirować się pomysłami specjalistów w katalogach wnętrzarskich oraz w sieci i próbować adaptować te wizje we własnym „M”!

Jak usadzić niespodziewanych gości?

Zazwyczaj problemem w mieszkaniach jest usadzenie gości. O ile posiadamy stół na określoną liczbę osób, o tyle pojawienie się dodatkowych gości może spowodować chwilowy paraliż w mieszkaniu. Rozwiązaniem mogą okazać się stoły rozkładane (dzięki nim zyskamy 3-4 miejsca dodatkowe) lub też dodatkowe siedziska. To ostatnie zagadnienie jest chętnie wykorzystywane, jednak kolejny raz pojawia się pytanie: gdzie zmieścić dodatkowe krzesła? W przypadku składanych krzeseł można umieścić je za drzwiami, jednak są również inne opcje.

Ciekawą opcją są pufy otwierane – obecnie projektanci mebli oferują nam wiele interesujących modeli. Wiele z nich wzorowanych jest na stylistyce skandynawskiej – oznacza to elegancki, minimalistyczny design. Wewnątrz pufek znajdziemy dodatkową przestrzeń do przechowywania ładowarek, kabli.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Related